Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 152 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší
Autor Správa
Poslať 17.07.2011 0:52:25   

od 30.03.2006 1:57:19
napísal 117 príspevkov
misionar3 píše:
Vlado píše:
Didymos píše:
Vlado píše:
A keď súdy na ten podvod prídu, ešte sa odvažujú tvrdiť, že súdy nesúdia dobre!!! To je nielenže nemorálne, ale vážne už aj dosť smiešne a zároveň aj dosť strašné.
je to strašné, veru...
Vlado píše:
Dzurinda (tá NULA - prepáčte, ale neodpustil som si to) .... Mečiar toto nikdy nerobil, pretože si ctil sudcov i právo. ... Všetkým tu brýzgačom na Mečiara ... ak väčšina národa budú ako povedzme dydimos alebo frederick, že im to jednoducho zožerú, tak určite.
:o :roll:

Vieš, smiešne je to vtedy, keby som to tvrdil ja, alebo ty, jednoducho radový občan. Strašné je to vtedy keď to tvrdí predstaviteľ vlády, človek, ktorý má v rukách moc. Človek, ktorý má v rukách moc a nerešpektuje súdy, spochybňuje súdy, znevažuje sudcov, je nebezpečný, možno viac, ako si dokážeš predstaviť.

Presne si to pomenoval! Akurát si zabudol dodať že tým človekom je Mečiar. Nezabádame ako znásilňoval demkoraciu, ako odňal mandát poslancovi (za čo nakoniec SR odsúdil aj súd EU), ako rozkradol, teda rozdal prosperujúce podniky svojim kamarátom, ktorí ich vytunelovali a následne sa ludia ocitli na dlažbe. Ako obmedzoval sudcov ako nerešpektoval súdne rozhoduntie a ako nespolupracoval, priamo bránil vyšetreniu zločinov, ako nevie dokázať pôvod svojho majetku, ako za jeho čias prekvital zločin a mafia. A predovšetým ako udelil amnestiu a zabránil tým vyšetriť skutok a potrestať vinníkov. Ako sa pobil na chodbe parlamentu (osobne som videl). On nezaložil SR - sa spamätaj. Bol to Mečiar ktorý vykrikoval že dokope Čechov so federácie. Česi sa osamostatnili a nám SR padla do lona, hoci ju Mečiar nehcel. Iba si potom pripísal zásluhy uza to čo urobil Klaus. Nebolo väčšej škodnej na Slovensku ako bol Mečiar, chvalabohu že už je na smetisku dejím.

Bolo by dobré, keby si bol konkrétnejší. Asi si mal na mysli Gauliedera - tak Európsky súd skončil zmierom. Štát, vtedy už za vlády Dzurindu uzavrel zmier, súd to v podstate len zobral na vedomie. Ako obmedzoval súdy a bránil vyšetreniu zločinov? Nič konkrétne, len samé frázy. Osobne si videl ako sa pobil. S kým a kedy a prečo? Myslíš toho novinára, čo naňho vybehol? Veľmi sa mu nečudujem. Zase samé frázy. Kedy sa ľudia ocitli na dlažbe, za Mečiara, alebo za Dzurindu? Pozri si oficiálne štatistiky o nezamestnanosti ak chceš vedieť odpoveď. Ak Mečiar nezaložil Slovenskú republiku, tak kto to teda bol? Klaus a Česi sa chceli osamostatniť? Ty si myslíš, že som na hlavu padnutý? Žil si ty vôbec vtedy, keď vznikalo samostatné Slovensko? Hovorí ti niečo Deklarácia zvrchovanosti, Ústava Slovenskej republiky, Zákon o delení federácie? Kto viedol rokovania, kto to napísal a prijal v parlamente? Ja som to sledoval a OSOBNE som videl, kto za tým všetkým stál. Tak netrep. Ak už začínaš o nejakej "škodnej" tak na Slovensku nieto väčšej škodnej ako sú tí, čo ti tie hlúposti naočkovali do hlavy. Tí skončia na smetisku, pretože pravda si svoju cestu nájde.

Poslať 08.03.2012 1:30:49   Re: Mečiarova amnestia

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11018 príspevkov
Frederick píše:
Vlado píše:
V poslednom čase predovšetkým politici z KDH znovu volajú po zrušení Mečiarovej amnestie. Neprekáža im, že už raz zrušená bola, ale Ústavný súd to zamietol. Ako najhlavnejší dôvod títo "strážcovia morálky" uvádzajú, že Mečiarova amnestia je jednoducho nemorálna. Mne osobne s tým už riadne lezú na nervy. Mohol by mi niekto prosím vás vysvetliť v čom spočíva morálka amnestií a na základe akých kritérií sa rozdeľujú amnestie na morálne a nemorálne?

Preto je treba schvalit ustavny zakon,ktory by umoznoval tieto amnestie zrusit. . . To ti nelezie na nervy,ze v tomto state bola vyhlasena amnestia skor,ako by sa vobec zacalo vysetrovat? . . .jasnejsie priznanie viny spolupachatelstvom uz hadam ani neexistuje-toto bola prva vec co Meciar urobil okamzite po prevzati niektorych prezidentskych kompetencii. . . To ti nejde na nervy,ze sa akteri dodnes vyskieraju,ze oni su nevinni,lebo im sud nic nedokazal?Ani nemohol-lebo amnestia tomu zabranila. . .a ako vrchol absurdnosti sa ma exprezident Kovac ospravedlnit Lexovi a zaplatit mu odskodne. . .ani to ti nejde na nervy? . . .
našiel som ten prepis Lexovho telefonátu, ako ho Palko čítal v parlamente...
    Vladimír PALKO, poslanec, 2008-06-18 píše:
    Vážený pán predsedajúci, vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, Národná rada Slovenskej republiky sa bude dnes, myslím, po piatykrát zaoberať návrhom ústavného zákona o zrušení amnestií, ktoré udelil Vladimír Mečiar páchateľom trestného činu zavlečenia Michala Kováča mladšieho do cudziny v roku 1995.

Dámy a páni, naposledy sme to riešili pred jeden a pol rokom. Možno sa spýtate, a čo sa odvtedy prihodilo nového, že to predkladáme opäť. Nuž prihodilo sa všeličo. Dovoľte však, vážené panie poslankyne a poslanci, aby som vám ešte predtým, než povieme, čo sa prihodilo nového, aby som vám prečítal záznam legendárneho rozhovoru. Je to rozhovor medzi ministrom vnútra Ľudovítom Hudekom a riaditeľom Slovenskej informačnej služby Ivanom Lexom z roku 1995. Prečítam celý záznam tohto rozhovoru:

"Sekretárka Ivana Lexu: "Pán minister?"

Ľudovít Hudek: "Pri telefóne."

Sekretárka: "Pán minister, dobrý večer prajem. Pán riaditeľ Lexa chce ešte s vami hovoriť."

Hudek: "Haló."

Ivan Lexa: "Servus, Ľudovít."

Hudek: "Servus, Ivanko."

Lexa: "Ku..., do p..., tak som to nechal, ale som tu našiel nejaký odkaz."

Hudek: "Chvalabohu, už to došlo."

Lexa: "A čo došlo?"

Hudek: "No od tých susedov z toho bližšieho mestečka, tri strany."

Lexa: "Hej?"

Hudek: "No, som bol aj za starým."

Lexa: "Si mu to dal?"

Hudek: "No, ukázal som mu, on si to prečítal."

Lexa: "No, lebo mi hovoril, vieš, bol som s ním."

Hudek: "No avšak som mu aj povedal, že ako budeme postupovať ďalej."

Lexa: "A dáme ešte tomu vyšetrovateľovi, hej?"

Hudek: "No však ten, toho kopneme do g..."

Lexa: "Tak zajtra ho kopneš do g...? Keď ho kopneš do g..., dám ti pusu na čelo."

(Smiech obaja.)

Hudek: "Ja si myslím, že to už je rozhodnuté. To som dneska dal pokyny, ako to má vyzerať."

Lexa: "Hej?"

Hudek: "No."

Lexa: "A spraví to tento prokurátor alebo ty?"

Hudek: "No tak je to, nie, oni to vyberú, to je super, že keď dvakrát spravil to isté."

Lexa: "Jasné, jasné."

Hudek: "Takže ráno by sa to malo odohrať."

Lexa: "Hm."

Lexa: "A toho Kajského, toho odje..., tiež? Vieš, toho našeho."

Hudek: "To postupne. Však to som im naznačoval, že ako toto, vieš, no."

Lexa: "Jasné."

Hudek: "Ja si myslím, že teraz sa to dobre vyvíja."

Lexa: "Dobre. Toto je dobré."

Hudek: "Ty, mám lepšiu náladu."

Lexa: "Ku..., aj ja mám lepšiu náladu, mne to šéf hovoril, vieš."

Hudek: "No, no."

Lexa: "No, že si to dostal. A tuto keď som došiel večer, tak akurát som došiel pred chvíľkou, tak mi hovorí dievča, že si mi nechal odkaz."

Hudek: "Pozerá po mne, vieš kto."

Lexa: "Viem."

Hudek: "Že čo máte dobré zvesti. Hovorím, ja sa stále usmievam, že musíme, aspoň ja mám viacej optimizmu. Pozerá po mne, hej, že či akú mám náladu."

Lexa: "Jasné."

Hudek: "No a."

Lexa: "Počúvaj, Ľudko, bol tu Macuška u mňa dneska."

Hudek: "No?"

Lexa: "A hovorí, že Černák na nejakom mítingu tam ukazoval nejaký výpis z počítača. To je možné?"

Hudek: "Pozri sa, prezídium to robilo."

Lexa: "Jožko Holdoš?"

Hudek: "Tak oni to niekde tam, oni to, vieš ako, policajti debili, oni to zosumarizovali. Pozri sa, toto nie je doklad."

Lexa: "Áno."

Hudek: "My dáme len ten doklad dočasne takto, že to obnáša."

Lexa: "Môžu, čo chcú. Oni to zrejme sa k niečomu dostali."

Hudek: "Ale však, potrebujem s tebou hovoriť, v stredu by sme sa mali stretnúť."

Lexa: "V stredu?"

Hudek: "No."

Lexa: "Ty počúvaj, kedy ty chodíš tenis hrávať? Či už nechodíš? Tenis chodíš ešte hrávať?"

Hudek: "Teraz nemôžem, však mi to koleno."

Lexa: "Máš to koleno, hej."

Hudek: (nezrozumiteľne)

Lexa: "Rozumiem."

Hudek: "Mám aj veľa objednaných áut."

Lexa: "Dobre."

Hudek: "Tak v stredu by sme si mohli sadnúť na dve hodinky."

Lexa: "Dobre."

Hudek: "Dobre?"

Lexa: "Dobre, dobre, Ľudko. Čauko!"

Hudek: "Nazdar!""

Je dobré, aby v análoch Národnej rady zostal tiež prepis celého kompletného rozhovoru týchto dvoch ľudí, jedného bývalého ministra vnútra za HZDS a bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby.

Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, a čo vyplýva z tohto rozhovoru?

Odpoveď na túto otázku je táto: "Predmetom tohto rozhovoru je nezákonné zasahovanie ministra vnútra do vyšetrovania trestného činu zavlečenia Michala Kováča mladšieho do cudziny."

Dámy a páni, ja toto tvrdenie zopakujem ešte raz: "Predmetom tohto rozhovoru je nezákonné zasahovanie ministra vnútra do vyšetrovania trestného činu zavlečenia Michala Kováča mladšieho do cudziny." Koniec tvrdenia.

Dámy a páni, a kto tvrdí toto tvrdenie? Sme to my, je to iba politická opozícia? Opozícia, ktorá, ako tvrdí pán Robert Fico, je frustrovaná a nemá čo ponúknuť? Nie, to nie je tvrdenie opozície. Tvrdia to vari zlomyseľné médiá? Tvrdí to nejaký bulvár? Tvrdí to Nový Čas alebo Plus 1 deň, alebo Televízia JOJ? Nie. Kto teda vyslovil túto vetu, toto tvrdenie? A zopakujem to ešte raz: "Predmetom tohto rozhovoru je nezákonné zasahovanie ministra vnútra do vyšetrovania trestného činu zavlečenia Michala Kováča mladšieho do cudziny."

Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, dámy a páni, túto vetu vyslovil nezávislý súd. Túto vetu vyslovil Krajský súd v Bratislave. Vyslovil ju v odôvodnení rozsudku v spore medzi bývalým ministrom vnútra Ľudovítom Hudekom a denníkom SME. Vyslovil ju na tretej strane rozsudku.

Dámy a páni, tu je ten rozsudok. "Rozsudok v mene Slovenskej republiky. Proti tomuto rozsudku odvolanie nie je prípustné." Dátum "V Bratislave 27. mája 2008", podpis, pečiatka, predseda senátu.

Vážené dámy a páni, to je napríklad to nové, čo sa prihodilo za toho jeden a pol roka, odkedy sme naposledy prerokovávali zrušenie Mečiarových amnestií.

Vážené panie poslankyne a páni poslanci zo SMER-u, ten minister vnútra bol za HZDS, bol za vášho dnešného koaličného partnera.

Vážené panie poslankyne, páni poslanci najmä zo strany SMER, vážený pán premiér Fico, vážený pán minister vnútra Kaliňák, tak bývalý minister vnútra Hudek maril vyšetrovanie teroristického činu únosu. Čo myslíte, nemal by byť trestne stíhaný za zneužitie právomoci verejného činiteľa? No samozrejme, že by mal. A môže byť trestne stíhaný? Nemôže. Preto, lebo to marenie vyšetrovania je trestný čin súvisiaci so zavlečením, a preto sa naň tiež vzťahuje Mečiarova amnestia.

Vážené panie poslankyne, páni poslanci najmä zo strany SMER, máte pocit, že toto všetko treba nechať len tak? Bývalý riaditeľ SIS dal pusu na čelo tomuto exministrovi vnútra za to, že bol ochotný vyšetrovanie mariť. Tento bývalý riaditeľ SIS sa tvári, že mu niekto strašne ublížil. Tvári sa ako obeť. Dnes chce žalovať mnohých ľudí - on!

Vážené panie poslankyne, páni poslanci, máte pocit, že je to všetko v poriadku, že máme ostať nečinní? Po tomto všetkom chcete brániť vášho koaličného partnera? Robert Fico už bráni Mečiara celé roky práve v tomto preňho najcitlivejšom, najzraniteľnejšom mieste.

Dámy a páni, my taký pocit nemáme. Nemyslíme si, že by sme mali ostať nečinnými. My sme presvedčení, že tých lží už bolo dosť, a chceme, aby sa na súde ukázala celá pravda, nielen čiastočky. Lebo ak sa takto beztrestne môžu správať predstavitelia štátu, tak žiadny slušný občan si nikdy nebude istý, že sa dovolá svojej pravdy. A nikdy tu nebude právny štát.

Vážené panie poslankyne a páni poslanci, pred témou Mečiarových amnestií sa nedá ujsť. Vyhodíte ich oknom, vrátia sa dverami. A preto, dámy a páni, predkladáme opätovne zrušenie nemravných amnestií, ktoré sú cynickým výsmechom všetkých slušných ľudí.

Ďakujem za pozornosť.

--- http://www.psp.cz/eknih/2006nr/stenprot ... 028021.htm
    --- http://dotankoch.sk/zaznamy/150150/lexa%20Hudek
najzábavnejšia časť toho prepisu je táto:
    Hudek: (nezrozumiteľne)
    Lexa: "Rozumiem."
:D

Poslať 08.03.2012 8:25:06   

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3708 príspevkov
Teraz keď je zakladateľ štátu na politickom dôchodku, by sa to dalo vyšetriť, problém sú tie právne prekážky, ktoré som spomínala v inej diskusii. Ešte ich mienim spresniť, keď budem mať čas. Tiež by sa patrilo na tom ústavnom zákona trochu popracovať, nech sa nenamieta stále to isté voči nemu.

Poslať 08.03.2012 8:56:03   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18242 príspevkov
Ja by som ich z parlamentu a vlady povyhadzoval uz iba za to, ako sa vyjadruju !
Chvilami to vypada ako schodzka dementov ...

Poslať 08.03.2012 13:29:59   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11018 príspevkov
legionar, 08.03.2012 7:56:03 píše:
Ja by som ich z parlamentu a vlady povyhadzoval uz iba za to, ako sa vyjadruju !
Chvilami to vypada ako schodzka dementov ...
schôdzka primitívov
    Citácia:
    Ivan Lexa: "Servus, Ľudovít."

Hudek: "Servus, Ivanko."

Lexa: "Ku..., do p..., tak som to nechal, ale som tu našiel nejaký odkaz."

...

Hudek: "No však ten, toho kopneme do g..."

Lexa: "Tak zajtra ho kopneš do g...? Keď ho kopneš do g..., dám ti pusu na čelo."

(Smiech obaja.)

....

Lexa: "A toho Kajského, toho odje..., tiež? Vieš, toho našeho."

Hudek: "To postupne."

...

Lexa: "Ku..., aj ja mám lepšiu náladu, mne to šéf hovoril, vieš."
podobne ako Slopta, ktorý aj vďaka takému primitívnemu vyjadreniu si získava určité percento ľudí, ktorým sa také primitívne vyjadrovanie páči, takže do istej miery naozaj zastupuje svojich voličov... ak už aj nie ich skutočné záujmy, tak aspoň ich vulgarnofíliu... (keďže uňho len reči, kým skutek utek)

Poslať 08.03.2012 18:35:46   

Obrázok užívateľa

napísal 3708 príspevkov
Pekne, voliť treba morálne zdatných ľudí....

http://www.webnoviny.sk/rozhovory/kovac ... imgarticle

Poslať 31.03.2012 1:10:06   

napísal 117 príspevkov
Údajnému telefonátu medzi Hudekom a Lexom absolútne neverím. V poriadku, kto chce môže tomu veriť, ja samozrejme nemám nijaký dôkaz, ktorý by ho poprel. Objektívne ho však nemožno použiť ako dôkaz, lebo nikto nevie ako vznikol, pokojne ho mohol niekto vyrobiť, jednoducho o jeho pôvode nikto nič nevie. Ja neverím, že Lexa dal uniesť Kováča z jednoduchého dôvodu - nemal žiadny motív.

Ale vrátil by som sa k téme morálky amnestií. To je podstatný problém zvlášť, keď náš nový designovaný premiér hodlá Mečiarove amnestie aspoň morálne odsúdiť nejakou rezolúciou alebo čím, keď už teda sú právne nespochybniteľné. Trochu paradox, ale nič, keď odsúdi nech odsúdi, ak si myslí, že je povolaný súdiť.

Na začiatok by bolo asi namieste vysvetliť, alebo si dobre uvedomiť, čo je to vlastne amnestia. Amnestia je akt odpustenia, nie akt spravodlivosti. Amnestiou sa odpúšťa trest, podotýkam spravodlivý trest, ľuďom, ktorí boli právoplatne a spravodlivo odsúdení za nejaký zločin, alebo sa zastavuje vyšetrovanie zločinu, bez toho aby sa zisťovalo, kto je vinný. V podstate je to dar, ktorý udeľuje ten, kto má právo ho udeliť. Dar môže byť zaslúžený, ale veľkou väčšinou je nezaslúžený, čo samozrejme neznižuje jeho hodnotu, skôr naopak. Kto chce niečo namietať, tak môže, nech sa páči.
A teraz znovu k morálke Mečiarových amnestií. Mečiar amnestoval, odpustil ľuďom, resp. zastavil ich vyšetrovanie, ktorí zavliekli Kováča ml. za hranice. Možno mu aj fyzicky ublížili, opili, ale inak vyviazol vcelku dobre. Kto je Michal Kováč ml.? Je to človek, ktorý sám dostal amnestiu, teda bolo mu odpustené, že sa účastnil na podvode za niekoľko mil. dolárov. Tuším okolo 2,5 mil., teda pekná sumička. A keďže sa bavíme o morálke, tak sa opýtam: Akou morálkou sa riadi človek, ktorý, vedomý si toho, že sám požíva dobro amnestie, teda odpustenia, popiera amnestiu tým ľuďom, ktorí ublížili jemu samému? Akou morálkou sa riadia ľudia, ktorí ho v tom podporujú? Ja osobne vtom žiadnu morálku nevidím. Veď ak mne bolo odpustené, mal by som aj ja odpustiť, či nie? A naopak bolo morálne odpustiť ľuďom, ak aj tomu, proti komu sa previnili bolo odpustené? Ja si myslím, že áno, čo je na tom nemorálne? Kto chce namietať, nech sa páči

A vôbec ( teraz sa obrátim hlavne na kresťanov - keďže sme na kresťanskom fóre, tak tu hádam nejakí aj budú :-?) nebojíte sa Pána Boha, ak popierate odpustenie a vyhlasujete ho za nemorálne?! Vy nebudete potrebovať amnestiu?! Mečiar bol zvolený podľa práva, ujal sa prezidentských funkcií podľa práva a vyhlásil amnestiu podľa práva. Neurobil absolútne nič nemorálne. To, že ho nemáte radi, alebo že je to podľa vás zločinec, to jednoducho nie je argument. Konečne si to uvedomte, pokiaľ nieje neskoro. Odporúčam prečítať Mt 18, 23-34

Poslať 31.03.2012 9:01:04   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Vlado, tvoje úplne zaslepené postoje k Mečiarovým (zlo)činom indikujú istú možnosť, že si Mečiarovho režimu poriadne profitoval resp. profituješ doteraz...

Lexa mal ten najväčší mysliteľný MOTÍV na únos Kováča, na zavraždenie Remiáša, na nezákonné rozkrádanie, šikanovanie, špionáž a odpočúvanie občanov - JEHO NAJHLAVNEJŠOU úlohou bolo podporovať a zebezpečovať ABOSOLÚTNU MOC V ŠTÁTE pre Mečiara, ktorý Mečiar považoval za "svoje dieťa" a za výhradne svoju hračku.

Nebolo teda pre Mečiara väčšieho nepriateľa (okrem rozdrvenej opozície a zopár odvážlivcov ako Remiáš) ako bol prezident Kováč, ktorý sa spolu s opozíciou už raz podieľal na ústavnom a zákonnom odvolaní mečiarovej vlády. Toto mečiarovci vo svojom chápaní moci a štátu jednoducho NEMOHLI tolerovať, aby bol v najvyššej ústavnej funkcii "ich štátu" politicky nezávislý človek, ako bol Kováč.

Vcelku dobre píšeš o amnestii - lenže v tomto prípade je tu podozrenie hraničiace s istotou, že SI SÁM HLAVNÝ PÁCHATEĽ MEČIAR udelil "samomanestiu", a samozrejme ju udelil sj svojim spolupáchateľom ako boli Lexa a spol.

A na takéto niečo ťažko nájdeš príklady v histórii, dokonca aj amnestiu prezidentovi Nixonovi po afére Watergate, ktorá sa točila (v porovnaní s Mečiarovými zločinmi) s úplne nevinnou krádežou predvoblenej agendy, UDELIL až nasledujúci prezident Ford - teda samozrejme nie Nixon sám sebe a svojim spoluvinníkom !

Vrcholom tvojho farizejstva je odovolávanie sa na (kresťanskú) milosť - tá sa totiž preukazuje INOU OSOBOU (nie sám sebe), a to za PRIZNANÉ činy či zločiny.
Lenže u Mečiara NIKDY NEDOŠLO ku priznaniu a amnestiu udelil SÁM SEBE, ako aj svojim podriadeným spoluviníkom - keď toto nevidíš, tak si úplne zaslepený. Pre kresťanov je podstatná nielen svteský spravodlivosť - my totiž vieme, že tú rozhodujúcu amnestiu na onom svete už sám sebe Mečiar aj tak neudelí...

Napokon, po vyšetrení Mečiarových zločinov a následnom súde totiž Mečiar, Lexa and company môžu dostať skutočnú amnestiu od kompetetného ústavného činiteľa. Vtedy si veľmi rád prečítam, ako nám tu zdôvodňuješ tú "tvoju" samoamnestiu pre únoscov a vrahov, keď vo väzení sedia ľudia napr. za to, že v hmotnej núdzi niečo šlohli pre svoju rodinu.

Poslať 31.03.2012 13:11:26   

napísal 117 príspevkov
Peter Sivák píše:
Vlado, tvoje úplne zaslepené postoje k Mečiarovým (zlo)činom indikujú istú možnosť, že si Mečiarovho režimu poriadne profitoval resp. profituješ doteraz...

Lexa mal ten najväčší mysliteľný MOTÍV na únos Kováča, na zavraždenie Remiáša, na nezákonné rozkrádanie, šikanovanie, špionáž a odpočúvanie občanov - JEHO NAJHLAVNEJŠOU úlohou bolo podporovať a zebezpečovať ABOSOLÚTNU MOC V ŠTÁTE pre Mečiara, ktorý Mečiar považoval za "svoje dieťa" a za výhradne svoju hračku.

Nebolo teda pre Mečiara väčšieho nepriateľa (okrem rozdrvenej opozície a zopár odvážlivcov ako Remiáš) ako bol prezident Kováč, ktorý sa spolu s opozíciou už raz podieľal na ústavnom a zákonnom odvolaní mečiarovej vlády. Toto mečiarovci vo svojom chápaní moci a štátu jednoducho NEMOHLI tolerovať, aby bol v najvyššej ústavnej funkcii "ich štátu" politicky nezávislý človek, ako bol Kováč.

Vcelku dobre píšeš o amnestii - lenže v tomto prípade je tu podozrenie hraničiace s istotou, že SI SÁM HLAVNÝ PÁCHATEĽ MEČIAR udelil "samomanestiu", a samozrejme ju udelil sj svojim spolupáchateľom ako boli Lexa a spol.

A na takéto niečo ťažko nájdeš príklady v histórii, dokonca aj amnestiu prezidentovi Nixonovi po afére Watergate, ktorá sa točila (v porovnaní s Mečiarovými zločinmi) s úplne nevinnou krádežou predvoblenej agendy, UDELIL až nasledujúci prezident Ford - teda samozrejme nie Nixon sám sebe a svojim spoluvinníkom !

Vrcholom tvojho farizejstva je odovolávanie sa na (kresťanskú) milosť - tá sa totiž preukazuje INOU OSOBOU (nie sám sebe), a to za PRIZNANÉ činy či zločiny.
Lenže u Mečiara NIKDY NEDOŠLO ku priznaniu a amnestiu udelil SÁM SEBE, ako aj svojim podriadeným spoluviníkom - keď toto nevidíš, tak si úplne zaslepený. Pre kresťanov je podstatná nielen svteský spravodlivosť - my totiž vieme, že tú rozhodujúcu amnestiu na onom svete už sám sebe Mečiar aj tak neudelí...

Napokon, po vyšetrení Mečiarových zločinov a následnom súde totiž Mečiar, Lexa and company môžu dostať skutočnú amnestiu od kompetetného ústavného činiteľa. Vtedy si veľmi rád prečítam, ako nám tu zdôvodňuješ tú "tvoju" samoamnestiu pre únoscov a vrahov, keď vo väzení sedia ľudia napr. za to, že v hmotnej núdzi niečo šlohli pre svoju rodinu.

Pri všetkej úcte k vám pán Sivák, ale zaslepený ste práve vy. Rozdiel medzi mnou a vami je asi v tom, že ja pri argumentovaní používam fakty a logiku, kým vy používate len svoje pocity. Odkiaľ, prosím vás, viete, že páchateľom je Lexa a Mečiar a Mečiar si udelil "samoamnestiu"?! Odkiaľ toto viete? Z novín, ktoré, len tak mimochodom, vždy a za každých okolností boli protimečiarovské, alebo od svojich idolov v KDH, alebo od toho odpadlíka Balázsa? No ďakujem pekne, máte super zdroje informácií. V evanjeliu je aj iná veta - ak slepý vedie slepého, obaja padnú do jamy. Vy si len vyberte, z ktorej pozície do tej jamy padnete, ak budete takto pokračovať.
Áno, Remiáš bol odvážlivec - ak za odvahu beriete aj nelegálne namontovanie splyňovacieho zariadenia do auta, do ktorého sa to ani nesmie robiť, a ktovie akým odborníkom. Priznám sa, ja by som v takom aute jazdil len zo studeným potom a zošedivel by som tiež o niečo skôr. Ale skôr by som také auto obchádzal vo veľmi úctivej vzdialenosti.
A odkedy sa politický protivník odstraňuje zavlečením syna za hranice?! Zvlášť keď už mal Mečiar v rukách legitímny zatykač, vydaný nezávislou treťou stranou na Kováča ml.?! Načo by Mečiar vyrábal z podozrivého obeť, ak by už chcel odstrániť Kováča st.?! Vy v tom vidíte nejaké "racio"? Ja nie. Počuli ste už niečo o štrnástich oslobodzujúcich rozsudkoch pre Lexu? Alebo sa o takých veciach vo vašich "kruhoch" nehovorí - stačí vaše presvedčenie?! A prečo by sa mal vôbec Mečiar priznávať k niečomu, čo neurobil?! Lebo vy si to prajete a máte nejaké to svoje "podozrenie hraničiace s istotou"?! Tak si ho majte, keď si myslíte, že vám to postačí! A vyprosím si, aby ste ma obviňovali z nejakého "farizejstva".

Ten príklad s Nixonom je úplne od veci. Už som napísal, že Mečiar mal právo rozhodnúť a rozhodol podľa práva. Viete to spochybniť? Na toto si odpoviem aj sám - NIE.

Poslať 31.03.2012 14:04:57   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Nuž, zaslepený a úplne zmanipulovaný Vlado - tebe nateraz niet pomoci...

Pokiaľ stále nevidíš, že Mečiar MUSEL dostať Kováča ml. za hranice, aby ho tam mohli akože "zatknúť" - lenže Lexa to tak zbabral, že dokonca aj rakúska polícia musela zahodiť diplomatický slovník a jednoznačne potvrdiť účasť Lexovej tajnej služby na únose.

Lexov otecko je najmä vďaka Mečiarovi ťažký miliardár, ktorý za oslobodzujúce synove rozsudky musel zaplatiť stámilióny korún - samozrejme, nie všetko išlo iba z jeho vrecka, pretože chránil aj samotného Mečiara.

Neverím že môžeš byť taký zaslepený a naivný, musíš mať z Mečiara nejaký profit - predsa v tom čase boli už desaťtisíce áut na plyn, a v začiatkoch ich bola väčšina bez schválenia, ale zato z profesionálne vyrobených kitov. ALE NIKDY A NIKDE sa nestala taká fatálna nehoda, ako Remiášovi - ibaže by NIEKTO vedel o plyne v jeho aute a nastražil tam výbušný systém... Iba úplne zaslepený mečiarovec, a ty si naozaj jeden z posledných zaslepencov, si to nedá dohromady...

Mne vadí ten tvoj totálne fanatický, zaslepený a často úplne nepríčetný odpor UŽ AJ VOČI SAMOTNÉMU VYŠETRENIU tých prípadov ! Predsa sa nemusíš natoľko panicky BÁŤ, pri VYŠETROVANÍ sa môže ukázať napr. nedostatok dôkazov (po rokoch podplácania a zastrašovania nič divné) alebo Mečiar s Lexom môžu dostať amnestiu od budúceho prezidenta Fica - nebuď až natoľko v panike už aj pri prostom NORMÁLNOM vyšetrení tých únosov, vrážd a bezbrehého mečiarovského rozkrádania...

Môžeš mi vysvetliť svoj nepríčetne fanatický odpor a úplne panický strach UŽ LEN ZO SAMOTNEJ MOŽNOSTI VYŠTROVANIA tých hrozných zločinov po prípadnom ústavnom zrušení tých škandalóznych mečiarovských samomanestií ???

Poslať 31.03.2012 14:19:42   

Obrázok užívateľa

napísal 3708 príspevkov
Vraj Mečiar mal infarkt? Môže byť pokojný na zrušeni jeho amnestií nie je priaznivá hviezdna konštelácia.

Poslať 31.03.2012 14:43:38   

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3876 príspevkov
Valdo, neviem orečo sa teraz vraciaš k Mečiatovi ked ten je už na smetisku dejín.
áno udelil amnestie v súlade so zákonom a neurobil nič protizákonné. Ale nemorálne a diplomaticky povedané neobvyklé to určite bolo.
Mečiar zaviedpl v tomto štáte nevídaný klientelizmus, rodinkárstvo a poloficialne vydieranie. Ak niektto chcel niečo sprivatizovať muselo ísť 10-20% Mečiarovi (to viem od viacerých autentických zaintersovaných)
Zrušiť pltane udelené amnestie je skutočné právny problém, ale odsúdiť ich ako nemorálne je možné je to síce len ceklaratívny akt, ale vyjadruje to že nastal politická kultúra ktorá sa snaží konať v súlade s morálkou, overenými hodnotami a zaužívanými zvyklosťami (z čoho mečiar porušoval všetko). Nie je zvykom a je proti akejkolvek morálke a slušnosti aby niekto udelill amnestiu sám sebe ako urobil mečiar. Ak by sa nebál vyšetrovanie mohlo toto prebehnúť a potom mohol udeliť amnestiu. Toto nemohol dopustiť pretože: 1. on bol objednávateľ a iniciátor zočinov. 2. vyšlo by na javo že to bol akt náslia pod réžiou štátneho orgánu = akt šťátneho terorizmu = disatl by sa na úroveť afrických despotov.

A prosím ťa nerob z Mečiara "otca vlasti" on sám sa za neho považoval len vo svojiéj schizofréníí. Osobne si pamätám ako vykrikoval že "čechov dokopeme do federácie" Paradoxne "otcom vlasti" je Klaus, ktorý sa chcel zbaviť Slovenska ako príťaže. A kde ho mečiar nevedel "dokopať" do federácie tak sa chytil príležitosťi začal vznik SR vydávať za svoju zásluhu.

Poslať 31.03.2012 20:33:04   

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
misionar3 píše:
A prosím ťa nerob z Mečiara "otca vlasti" on sám sa za neho považoval len vo svojiéj schizofréníí. Osobne si pamätám ako vykrikoval že "čechov dokopeme do federácie" Paradoxne "otcom vlasti" je Klaus, ktorý sa chcel zbaviť Slovenska ako príťaže. A kde ho mečiar nevedel "dokopať" do federácie tak sa chytil príležitosťi začal vznik SR vydávať za svoju zásluhu.

Presne tak, s týmto súhlasím, a súhlasím aj so Sivákom s tým že Vlado musel poriadne za Mečiara profitovať, keď ho zastáva ešte aj po toľkých rokoch.

Poslať 03.04.2012 0:06:56   

napísal 117 príspevkov
Čo k tomu dodať? Nuž, propaganda dokáže skutočné divy. Ja vám hovorím, že Lexa Kováča neuniesol, lebo na to nemal normálny motív, ledaže by bol blázon a to on nieje. Motív je PODSTATNÁ časť každého zločinu. Bez motívu nieje zločin. Ak vy jednoducho veríte tomu, že Lexa preto aby nejako "pokoril" jeho otca, alebo prinútil odstúpiť z funkcie, alebo diskreditoval, alebo čokoľvek iné, pri možnostiach ktoré mal, zavliekol jeho syna pár kilometrov za hranice (prečo ho nezavliekol rovno do Mníchova? - to je len ďaľšia otázka na zamyslenie, asi zbytočná, myslenie sa dnes veľmi "nenosí") len preto aby ho tam zatkli (akoby sa to nedalo urobiť legálne) a ešte pri tom nechal toľko stôp, že už na druhý deň celé Slovensko a celý svet, vedelo, že to bol on, tak vám jednoducho nemôžem pomôcť. A o to my šlo - pomôcť vám, nie Mečiarovi, Mečiar si svoje boje vybojuje aj sám. Mečiar dobre vie čo robil a prečo to robil.

Nijako sa netajím tým, že Mečiara si vážim. Áno, Mečiar je otcom "mojej" vlasti. Kto je otcom "vašej" vlasti? Alebo "vaša" vlasť nepotrebuje otca?

P.S. Som úplne bežný človek, čo si zarába rukami a žije od výplaty do výplaty. Nikdy som z ničoho neprofitoval, lebo vlastne ani neviem ako sa to robí. Ale žijeme si celkom spokojne, pri troche skromnosti, samozrejme. A do auta s nelegálnym splyňovacím zariadením by som si nesadol, pán Sivák. Ani ja totiž niesom blázon :)

Poslať 03.04.2012 7:43:30   

od 06.06.2006 15:24:18
napísal 2874 príspevkov
Naša vlasť má iných "otcov" ako Mečiara.Naši predkovia sa sformovali do štátneho útvaru ešte za kniežaťa Pribinu,prijali Božie slovo počas panovania Rastislava(na Východe uctievaného ako svätca)a stali sa kultúrnym národom s vlastným písmom po príchode svätých bratov z Byzancie,pomáhali formovať mnohonárodné Uhorské kráľovstvo,mali sme veľkých učencov,technikov aj vynálezcov,stáli na obrane Európskej kresťanskej civilizácie pred útokmi osmanských Turkov,spolu s ostatnými národmi Uhorskam,náš moderný jazyk formovali Štúrovci,ktorí zároveň bránili Slovákov pred madarizáciou,pri vzniku Československa stáli ľudia ako M.R.Štefánik,veľkým záastancom slovenského národa bol Andrej Hlinka a to všetko dávno pred Mečiarom.Mečiar - to je len krátka epizóda v našich dlhých dejinách a je oveľa viac a starších a väčších osobností nášho národa,ktorí sa o národ zaslúžili oveľa lepším spôsobom.

[ Príspevkov: 152 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť