Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 152 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší
Autor Správa
Poslať 16.06.2011 9:46:18   Mečiarova amnestia

od 30.03.2006 1:57:19
napísal 117 príspevkov
V poslednom čase predovšetkým politici z KDH znovu volajú po zrušení Mečiarovej amnestie. Neprekáža im, že už raz zrušená bola, ale Ústavný súd to zamietol. Ako najhlavnejší dôvod títo "strážcovia morálky" uvádzajú, že Mečiarova amnestia je jednoducho nemorálna. Mne osobne s tým už riadne lezú na nervy. Mohol by mi niekto prosím vás vysvetliť v čom spočíva morálka amnestií a na základe akých kritérií sa rozdeľujú amnestie na morálne a nemorálne?

Poslať 16.06.2011 10:04:20   

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
Na morálne a nemorálne sa rozdelujú všetky skutky a nie len amnestie.
Nemorálnym činom sa deje obyčajne neprávosť, niekomu sa ublíži, deformuje sa spravodlivosť, a pod.
Mečiar v tedy robil obštrukcie aby nebol zvolený prezident a aby prezdentské kompetencie prešli na predesu vlády t.j. Mečiara. Ked to nastalo Mečiar udelil amnestie aby zabránil vyšetriť trestný čin v ktorom mal sám prsty. (v inom prípade na to nemal dôvod a ak by v tom nemal prsty sám by naopak žiadal vyšetrenie) Aj to bolo neobvyklé že udelil amnestiu na skutok ktorý ešte nebol ani vyšetrený, t.j. mal eminentný záujem aby sa to ani nevyšetrilo. Obyčajne sa dáva amnestia odsúdeným = odpustenie trestu. To čo mečiar urobil bolo naplutie do tváre vštkým slušným ludom a znásilnenie pravdy a sparvodlivosti. Preto by to bolo treba napraviť aby sme si všetci boli istí že zákon platí a žijeme v právnom štáte.
Ak by sa podarilo mečiarove amnestie zrušiť, bolo by možné vyšetrovať daný trestný čin a zistiť ako to bolo a kto je vinný za únos občan SR do rakúska a vraždu Remiáša.

Poslať 16.06.2011 10:24:17   Re: Mečiarova amnestia

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
Vlado píše:
V poslednom čase predovšetkým politici z KDH znovu volajú po zrušení Mečiarovej amnestie. Neprekáža im, že už raz zrušená bola, ale Ústavný súd to zamietol.

Preto je treba schvalit ustavny zakon,ktory by umoznoval tieto amnestie zrusit. . . To ti nelezie na nervy,ze v tomto state bola vyhlasena amnestia skor,ako by sa vobec zacalo vysetrovat? . . .jasnejsie priznanie viny spolupachatelstvom uz hadam ani neexistuje-toto bola prva vec co Meciar urobil okamzite po prevzati niektorych prezidentskych kompetencii. . . To ti nejde na nervy,ze sa akteri dodnes vyskieraju,ze oni su nevinni,lebo im sud nic nedokazal?Ani nemohol-lebo amnestia tomu zabranila. . .a ako vrchol absurdnosti sa ma exprezident Kovac ospravedlnit Lexovi a zaplatit mu odskodne. . .ani to ti nejde na nervy? . . .

Poslať 16.06.2011 11:46:04   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Je neuveriteľné ako tzv.katolíci vedia nenávidieť a osočovať. Sú schopní zrušiť legálne a platné amnestie, len aby pokračovali vo svojej nenávisti voči Mečiarovi, Lexovi , HZDS a tým aj 35% národa, ktorý vtedy podporoval Mečiara. Títo ľudia nevedia odpustiť Mečiarovi, že nám vydobyl samostatnosť a že protestoval proti nemorálnemu bombardovaniu Srbska. Keby nebolo našej samostatnosti dnes by sme boli chudobnou českou kolóniou.
Nikdy sa nedokázalo, že Mečiar mal ruky v únose kriminálnika, ktorý spreneveril milióny dolárov a už vôbec nikdy sa nedokázala účasť Mečiara na prípade Jeremiáša.
Prečo toľko nenávisti ? Veď zrušenie amnestií by prinieslo iba anarchiu , nepokoj a prehlbovanie nenávisti v štáte a v národe.
Vraj katolíci ?

Poslať 16.06.2011 12:27:32   

napísal 117 príspevkov
misionar3 píše:
Nemorálnym činom sa deje obyčajne neprávosť, niekomu sa ublíži, deformuje sa spravodlivosť, a pod.
Mečiar v tedy robil obštrukcie aby nebol zvolený prezident a aby prezdentské kompetencie prešli na predesu vlády t.j. Mečiara. Ked to nastalo Mečiar udelil amnestie aby zabránil vyšetriť trestný čin v ktorom mal sám prsty. (v inom prípade na to nemal dôvod a ak by v tom nemal prsty sám by naopak žiadal vyšetrenie) Aj to bolo neobvyklé že udelil amnestiu na skutok ktorý ešte nebol ani vyšetrený, t.j. mal eminentný záujem aby sa to ani nevyšetrilo. Obyčajne sa dáva amnestia odsúdeným = odpustenie trestu. To čo mečiar urobil bolo naplutie do tváre vštkým slušným ludom a znásilnenie pravdy a sparvodlivosti. Preto by to bolo treba napraviť aby sme si všetci boli istí že zákon platí a žijeme v právnom štáte.
Ak by sa podarilo mečiarove amnestie zrušiť, bolo by možné vyšetrovať daný trestný čin a zistiť ako to bolo a kto je vinný za únos občan SR do rakúska a vraždu Remiáša.

Dať amnestiu na skutok umožňuje ústava. Slovenská ústava je písaná po vzore ústav iných demokratických štátov tak predpokladám, že aj v ústavách iných štátov je to zakotvené. Že Mečiar robil obštrukcie je len tvoj subjektívny pocit, ja môžem tiež povedať, že vtedajšia opozícia robila obštrukcie, akože aj robila. Odkiaľ prosím ťa vieš, že Mečiar v tom mal prsty? Mečiarova amnestia bola reakciou, a podľa mňa správnou a logickou (amnestuje, teda odpúšťa vinníkom predtým amnestovaného vinníka), na Kováčovu amnestiu. Je zaujímavé, že morálkou Kováčovej amnestie sa nikto nezaoberá, ale to ma teraz ani veľmi nezaujíma. "Naplutie do tváre všetkým slušným ľuďom" - také blbosti si, prosím ťa, nabudúce nechaj pre seba, ja chcem viesť vecnú diskusiu.

Poslať 16.06.2011 12:33:09   Re: Mečiarova amnestia

napísal 117 príspevkov
Frederick píše:
Vlado píše:
V poslednom čase predovšetkým politici z KDH znovu volajú po zrušení Mečiarovej amnestie. Neprekáža im, že už raz zrušená bola, ale Ústavný súd to zamietol.

Preto je treba schvalit ustavny zakon,ktory by umoznoval tieto amnestie zrusit. . . To ti nelezie na nervy,ze v tomto state bola vyhlasena amnestia skor,ako by sa vobec zacalo vysetrovat? . . .jasnejsie priznanie viny spolupachatelstvom uz hadam ani neexistuje-toto bola prva vec co Meciar urobil okamzite po prevzati niektorych prezidentskych kompetencii. . . To ti nejde na nervy,ze sa akteri dodnes vyskieraju,ze oni su nevinni,lebo im sud nic nedokazal?Ani nemohol-lebo amnestia tomu zabranila. . .a ako vrchol absurdnosti sa ma exprezident Kovac ospravedlnit Lexovi a zaplatit mu odskodne. . .ani to ti nejde na nervy? . . .

Frederick, zajtra čakaj odpoveď, dnes už musím ísť do roboty.

Poslať 16.06.2011 12:47:34   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18696 príspevkov
Vlado píše:
"Naplutie do tváre všetkým slušným ľuďom" - také blbosti si, prosím ťa, nabudúce nechaj pre seba, ja chcem viesť vecnú diskusiu.

O Meciarovi ja vecnu diskusiu viest nemienim - to je pod moju uroven.
Mam o nom svoju mienku.
A aj o tych, ktori sa ho zastavaju ...

Poslať 16.06.2011 12:54:35   

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Je neuveriteľné ako tzv.katolíci vedia nenávidieť a osočovať.

Pozrimeze,kto to hovori-zeby notoricky pokrytec olinko? . . .

Citácia:
Sú schopní zrušiť legálne a platné amnestie,

A urcite aj hlboko moralne-je tak?Vy by ste urobili to iste,ked to schvalujete a obhajujete-pan moralista. . . :-D
Citácia:
len aby pokračovali vo svojej nenávisti voči Mečiarovi, Lexovi , HZDS a tým aj 35% národa, ktorý vtedy podporoval Mečiara.

Slaboduche chapanie-ako vzdy si vsetko vysvetlujete svojim zvratenym sposobom-zas usta plne nenavisti-a klamstvo ako Brno-35% naroda Meciara nepodporovalo-este tak 35% volicov. . . :-D
Citácia:

Títo ľudia nevedia odpustiť Mečiarovi, že nám vydobyl samostatnosť

Otec vlasti. . .:-D

Citácia:
a že protestoval proti nemorálnemu bombardovaniu Srbska.

Chory dovod-ako od vas ale pochopitelny. . . :-D
Citácia:
Keby nebolo našej samostatnosti dnes by sme boli chudobnou českou kolóniou.

A tu o hlupom Janovi poznate? . . 1014 . . .
Citácia:
Nikdy sa nedokázalo, že Mečiar mal ruky v únose kriminálnika, ktorý spreneveril milióny dolárov

Citajte pomaly. . . Lebo . . . Meciar . . . Prikazal . . . Zastavit . . . Vysetrovanie. . . Takze logicky sa ani nemohlo nic dokazat-rozumiete zmyslu tej vety? . . .
Citácia:
a už vôbec nikdy sa nedokázala účasť Mečiara na prípade Jeremiáša.

Remiasa,pan osvieteny. . .
Lebo . . . Meciar . . . Prikazal . . . Zastavit . . . Vysetrovanie. . . Takze logicky sa ani nemohlo nic dokazat-rozumiete zmyslu tej vety? . . .
Citácia:
Prečo toľko nenávisti ?

Dobra otazka-preco tak milujete nenavist a nenavidite lasku? . . .
Citácia:
Veď zrušenie amnestií by prinieslo iba anarchiu , nepokoj a prehlbovanie nenávisti v štáte a v národe.
Vraj katolíci ?

Pre vas je to vyhodnejsie a chapem vase pohnutky. . .radsej prezijete cely zivot v lzi,ako sa pozriet pravde do oci. . . Co na tom,ze spravodlivost je tu znasilnovana-ze slusni ludia sa pravdy nedovolaju-len nech je pokoj. . . Pokrytec. . .

Poslať 16.06.2011 13:10:47   

napísal 13206 príspevkov
Pán Frederick=stelesnenie nenávisti voči Mečiarovi, ktorý bol tiež pokrsteným katolíkom.
Kecáte o láske k blížnemu , ktorú nevidno .

Poslať 16.06.2011 13:18:32   

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Pán Frederick=stelesnenie nenávisti voči Mečiarovi, ktorý bol tiež pokrsteným katolíkom.
Kecáte o láske k blížnemu , ktorú nevidno .
Pán Oravec=stelesnenie nenávisti voči Montinimu,Wojtylovi a dalsim, ktorí boli tiež pokrstenými katolíkmi.
Kecáte o láske k blížnemu , ktorú nevidno. . .

Poslať 16.06.2011 13:24:03   

napísal 13206 príspevkov
Pán Frederick:
[quote]stelesnenie nenávisti voči Montinimu,Wojtylovi/quote]
Ja som ich ľutoval nie nenávidel, zatiaľ čo Vy Mečiara nenávidíte. A to je veľký rozdiel.
Roním slzy nad stavom duše Montiniho a Wojtylu.
Aj moje vrabčeky plačú nad ich osudom, ktorý ani nechcem nahlas vysloviť.

Poslať 16.06.2011 13:26:18   

od 18.11.2009 17:44:01
napísal 1207 príspevkov
Netreba sa čudovať – proti Mečiarovi a HZDS sa viedla tvrda medialna kampaň. Zapredane media – držia so zapredanou vládou. Nech bol Mečiar aky bol, určite bol lepšim politikom ako banda okolo Mikloša, Radičovej, Dzurindu, ktora rozpredala štatny majetok Sr ako vo vypredaji, nehovoriac o šašovi Sulikovi a jeho strane, či Bugarovi, ktori pracuje vylučne pre svojich – maďarov.

Poslať 16.06.2011 13:35:17   

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
Ronte slzy sam nad sebou-kym je este na to cas. . .stav duse tych dvoch pozna iba Boh,vy nie. . .vy nechcete vidiet ani stav vasej duse. . . A co sa tyka Meciara-necitim k nemu nenavist-to vy si nedokazete oddelit hriech od hriesnika-permanentne s tym mate problem. . .takze sa zdrzte slaboduchych komentarov,skodite nimi iba sebe-co by mi podla vasej neomylnosti ani nemalo vadit,ale vadi. . .skuste uz konecne zacat byt dobrym prikladom pre druhych-este nie je neskoro. . .

Poslať 16.06.2011 13:53:57   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18696 príspevkov
lennnka píše:
Netreba sa čudovať – proti Mečiarovi a HZDS sa viedla tvrda medialna kampaň. Zapredane media – držia so zapredanou vládou. Nech bol Mečiar aky bol, určite bol lepšim politikom ako banda okolo Mikloša, Radičovej, Dzurindu, ktora rozpredala štatny majetok Sr ako vo vypredaji, nehovoriac o šašovi Sulikovi a jeho strane, či Bugarovi, ktori pracuje vylučne pre svojich – maďarov.

To si teraz riadne zabaranila ! :evil:
Nemas ani PONATIA, o com Meciar bol a co sa zanho dialo !
A to nehovorim iba "ako citatel tych zapredanych a ani inych medii" !

Poslať 16.06.2011 14:30:28   

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
Vlado píše:
misionar3 píše:

Dať amnestiu na skutok umožňuje ústava.

sám si sa usvedcčil a mečiara s tebou Na skutok. teda najprv treba vyšetriť ako sa skutok stal, kto je vinný a potom možno dať amnestiu. Nie ako to urobil Mečiar zastaiť vyšetrovanie amnestiou hoci žiadny skutok nebol vyšetrený a potom sa tváriť ako svätá nevinnosť že mu nič nebolo dokázané.
Súhlasím s Legim že viesť debatu o Mečiarovi nikam nevedie lebo jeho obdivovatelia sú zaslepení nenávisťou a boja sa pravdy. On sa tiež bojí pravdy. Keby sa nebáli boli by dovolili veci vyšetriť nebol by treba jalovo kecať
HOWGH - dohovoril som

[ Príspevkov: 152 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť