Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 157 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší
Autor Správa
Poslať 27.09.2012 21:56:27   Re: O Rómoch,či Cigánoch inak.

od 18.07.2011 0:48:10
napísal 128 príspevkov
vved hej .. je to tu katastrofa no..
ale niekedy sa pozastavim nad tým, ako sa pred EU prezentujeme, že tu dodržiavame ľ. práva, nediskriminujeme nikoho - no na druhej strane mame splnomocnena pre romsku problematiku - tak romovia sú problem alebo nie sú?..
Ja si skutočne vážim každú ľudskú prácu, či je to murár (ved kto by domy staval), či je to upratovačka (ved kto by kancle povysaval), či je to lekár, či je to technik.. Ale vycucávanie systému mi príde ako vrcholná drzosť a lenivosť.. Tak ja rano o 6 vstavam, trapim sa jak debil niekedy v tej robote aj 13 hodin, a to by som v skutočnosti mohla byť uplne neužitočná pre spoločnosť, sedieť doma a brať peniaze od štátu, chodiť si na kavičky a nakupovať a ešte by som bola ohrozený druh :) ... fuh.. na toto ja by som svedomie nemala..

PS: misojogi ešte dobre, že si tam napsial "takmer legalne" :wink:

Poslať 28.09.2012 8:21:49   Re: O Rómoch,či Cigánoch inak.

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
misojogi píše:
tie stavby pravne neexistuju
a ich fakticka existencia je v rozpore s pravnym statom
problem je jedine v tom ze obec ktora mlcala ho nemala predat Kotlebovi ale Romom
ak im uz chceli pomoct ....

.

problem je ten, ze tam nie su len obecne pozemky.
teda nik nemoze nutit sukromnika, aby to niekomu predal (teoreticky)
vlastnici sa domahaju uz par rokov.
kazdy na nich kaslal - co sa deje aj teraz (dokonca som nachylny tvrdit, ze aj ti najvacsi ateisti vo vlade sa modlievaju, aby ludom nepraskli nervy ked su prave pri koryte, aby to nedajboze museli riesit, pretoze to by vyzadovalo vela energie a mudrosti - co vidno aj teraz, ked ich kotleba doslova pritlacil k muru)
este zaciatkom 90tych rokov tam bolo par domov pod "lesom" (les tam uz nie je, hoci sa tam drevo netazilo)
teraz je ta luka takmer kompletne zastavana.
pretoze skoro za normalne povazuju miestni, ze si mozu hocico hocikde postavit a nik im nic nemoze - a to je aj otazka na kadejakych aktivistov (na ktoru som zatial odpoved nedostal, hoci som sa uz parkrat pytal) - ako sa naucia dodrziavat zakony, ked za ich porusenie nedostanu trest?
to je to, co je uplne chore.
k poziarom len tolko - obcas som pocul reci, ze kam vsade do prazdnych starych domov sa maju nastahovat nejaki ludia napr z KE - LIX - a myslim ze sami hasici si zrazu uvedomili zvysene nebezpecenstvo poziarov prazdnych budov.

Poslať 28.09.2012 11:07:08   Re: O Rómoch,či Cigánoch inak.

napísal 128 príspevkov
Nič.. takym babranim sa tu na SK sa fakt poriadok neurobi.. och..

Ale vezmite to aj komplexne - oni maju inu mentalitu, žijú inak, rozmyslaju inak - nie ako bieli - to je fakt!
Zmení niekto niekedy ich rozmyšlanie? asi nie..
(maju zaujímavú vlastnosť, že sa zgrupujú, tak si žijú pohromade a je im dobre - preto sú silní)

Ja doteraz nerozumiem tomu, prečo je im dovolené stavať si osady a nič sa z toho nerobí, prečo ich proste nedonútime, aby si nejakú nehnuteľnosť kúpili tak, ako to robia všetci ostatní ludia?..

Jeden môj známy (pracuje v Bruseli) mi povedal, že EU nám dá aj miliardy eur, len aby sa romovia nerozliezli po europe a nevyciciavali dalšie štáty.. :lol: Lenže tu sa aj tie miliardy stratia v súkromných vreckách - toto je na migrenu celý tento kolotoč..

Poslať 28.09.2012 16:28:31   Re: O Rómoch,či Cigánoch inak.

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18761 príspevkov
http://www.webnoviny.sk/svet/praskli-im ... imgarticle

Ako to, ze sa paprdovia z Unie nezhrkli a nekricia "Fuuuuj, rasisti !" ? :o

Zeby preto, ze tu ide o Francuzov, kdezto my sme pre nich iba "podradny a zaostaly vychod" ?

Poslať 28.09.2012 19:52:00   Re: O Rómoch,či Cigánoch inak.

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
Uvidíme ako bude zajtra Kotleba upratovať, ale podľa toho ako sa polícia vyjadrila, môže tam prísť aj s partiou, ale keď začne búrať, v tú ranu je v putách...

Poslať 29.09.2012 8:23:50   Re: O Rómoch,či Cigánoch inak.

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
inak, co mi pride zaujimave - v "serioznych" mediach som sa dost podozvedal, co musi kotleba, co musia majitelia pozemkov, ale co musia nelegali som este nejak necital.
inak, co je dost zvratene - ak ukradnem auto - isto nemozem kricat, ze som ho chcel kupit, isto sa nik neposklada na to, aby som ho mohol lacno a na splatky odkupit od majitela, isto nemusi majitel sam behat po sudoch, aby mi ho zobrali, nehovoriac o tom, ze ak ma s tym chytia, tak mi hrozi basa.
zatialco ukradnut pozemok ako to vyzera je o niecom uplne inom - preco?
teoreticky by naozaj malo stacit prist na policiu a povedat " mam na pozemku cudzi veci" a o par (budme tolerantni) mesiacov prist a mat ho zas prazdny.
pride mi to velmi cudne :(

Poslať 29.09.2012 13:27:41   Re: O Rómoch,či Cigánoch inak.

napísal 128 príspevkov
http://www.cas.sk/clanok/233344/napatie ... cajti.html

Tak tu to máme.. presne toto som čakala, že ho ešte dorpavaci odchytia niekde na pol ceste na svoj pozemok.. :(

Ani nemuseli dlho premýšľat tí policajt - toto by napadlo aj idiota.. Pokial je momentálne ešte stále zadržaný, tak sa samozrejme jedná o neoprávnený zásah štátnych orágnov do slobody pohybu FO.. Nechceli mu priamo zakazať vstup na jeho vlastný pozemok, lebo to už by bolo okaté a mohol by podať sťažnosť + vymôcť si nejaké eurá za neoprávnený zásah štátnych orgánov do vlastníctva veci.. heh..

Poslať 29.09.2012 22:45:12   Re: O Rómoch,či Cigánoch inak.

napísal 128 príspevkov
Inak, ťažkoodenci zakazali vlastníkovi pozemku vsútpiť na jeho vlastný pozemok z dôvodu § 27 zákona o PZ - ale už nepovedali, na aký nevyhnutný čas ja jedná - či ide o hodinu, o dve.. či je to nafurt.. Nešťastná som z toho, jak sa tu zákony prekrucaju.. :(

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zak ... nom-zbore/

Poslať 30.09.2012 7:35:39   Re: O Rómoch,či Cigánoch inak.

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
uzasne je obvinenie vo veci porusovania domovej slobody v stadiu pokusu :D
test vymozitelnosti prava zatial vyzera rozpacito...

Poslať 30.09.2012 9:37:13   Re: O Rómoch,či Cigánoch inak.

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3907 príspevkov
Kotlebu chcú utĺcť paragrafmi. Lebo neznalosť zákona ho neospravedlňuje.
Nikto nemôže byť sudcom vo vlastnej veci.
Ak o neoprávnenej stavbe na cudzom pozemku musí rozhodnúť súd,
tak Kotleba nemôže o stavbe rozhodnúť sám. Aj na demoláciu stavby je potrebné povolenie.
To že stavba nemá súpisné číslo, neznamená, že nie je stavbou.
Kotleba by sa mal zaďakovať svojmu skvelému advokátovi,
ktorý ho tak šikovne dostal do basy.

Poslať 30.09.2012 10:38:16   Re: O Rómoch,či Cigánoch inak.

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18761 príspevkov
teta-txt píše:
tak Kotleba nemôže o stavbe rozhodnúť sám. Aj na demoláciu stavby je potrebné povolenie.

Myslim, ze pride cas, kedy ludia "vezmu Zimny palac utokom" ...
Pretoze tie zakony niekde vznikli, niekto ich odobril a niekto ich aj silou presadzuje.
A kazda akcia plodi reakciu, ze ?
Toto je priam zivna poda pre "akcne bunky" typu ETA !

Poslať 30.09.2012 18:08:14   Re: O Rómoch,či Cigánoch inak.

od 30.11.2005 22:23:52
napísal 1043 príspevkov
Téma je: " O Rómoch, či Cigánoch inak " ale to sa inak asi ani nedá :cry: Za chvíľu sa svojvoľne nasťahujú niekomu do chaty, majiteľ chaty príde a nebude mať možnosť ich vyhodiť, dokonca bude obvinený z rasizmu.

Poslať 30.09.2012 18:47:09   Re: O Rómoch,či Cigánoch inak.

napísal 128 príspevkov
teta-txt píše:

Nie, v tomto prípade na demolaciu stavby nie je potrebné povolenie - tam proste SU nariadi ostránenie stavby, ak sa jedná o stavbu život ohrozujúcu alebo nariadi odstranenie stavby aj vtedy, ak bola postavená bez stavebného povolenia alebo v rozpore s ním alebo bez písomného oznámenia stav. úradu .... Takže takto (je to § 88 stav zákona)

povolenie je potrebné iba vtedy, ak vlastník stavby sám žiada o demoličku stavby - ale to nie je prípad, o ktorom sa bavíme, pretože tu by romovia nikdy v živote nepožiadali o demoličku vlastných "stavieb"

tu by prichádzalo do uvahy len dodatočné stav. povolenie.. avšak romovia o neho nemôžu žiadať, pretože by sa museli preukázať, že stavba o ktorú sa jedná, stojí na ich vlastnom pozemku vedenom v KN :)..

vela možností tu fakt nie je..

áno benajah - správne-- nám ostáva radšej nenechávať pozemky nestrážené a kontrolovať ich + kontrolovať si vlastné chaty a iné nehnuteľnosti..
toto presne ja som napisala - si seriozne všetci predstavte situaciu, že si kupite pozemok, medzitým ťažko pracujete, lebo zarabate na dom, pridete si na svoj pozemok s úmyslom stavať ten dom po par mesiacoch a tam osada.. :o

Poslať 30.09.2012 22:43:28   Re: O Rómoch,či Cigánoch inak.

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12826 príspevkov
Citácia:
prečo je im dovolené stavať si osady a nič sa z toho nerobí, prečo ich proste nedonútime, aby si nejakú nehnuteľnosť kúpili tak,

toto riesil uz Justinianov zakonnik z roku 500 nl
ak niekto postavi svoj dom na cudzom tak je moznost odkupit ale musi dat dvoj nasobnu cenu ako ten pozemok realne ma
analogicky ked pouzije cudzi stavebny material apod ...
je to vtedy ak by hodnota stavby bola vyrazne vyssia ako hodnota pozemku
a teda by majtelovi pozemku vznikla nizsia skoda ako majtelovi domu
Justinianov zakonnik je na nete v slovencine

belatrix asi bude vediet presnejsi vyklad

Poslať 01.10.2012 14:31:56   Re: O Rómoch,či Cigánoch inak.

napísal 128 príspevkov
hmm, velmi zjednodušene povedané hej -

ale codex iustinianus je z r. 529, kedy nadobudol platnoť (nebol si daleko) :)

a keby sme tu mali preberať rimske pravo, by sme s tu na veelmi dlho zasekli.. :) ale môžem potvrdiť, že to takto nefungovalo vždy, pretože sa rozlišovalo medzi tým, aký sociálny status má osoba a aká bola jeho držba veci - teda či nedobromyselná alebo dobromyselná,
Bola tam actio negatoria - zapieracia žaloba, kde vlastník žaloval každého, kto si neoprávnene osvojoval vecné právo k jeho veci a tým obmedzoval úplnosť vlastníckeho práva - tam musel vlastník veci len preukázať, že je vlastníkom.
+ je tam ešte aj inštitút vydžania... no proste málo ktorý vlastník veci nechal svoju vec len tak - nikde v knihe rímskeho práva, som sa nedočítala, žeby sa pozemok musel nútene odpredať užívateľovi, pretože RP bralo vlastníctvo ako niečo absolútne a nedotknuteľné ale počula som o tom (asi na prednaške ak sa dobre pamatám), že bolo možné nútene pozemok odpredať, ale len za cenu dvojnásobku - čo však už máloktorý užívateľ bol ochotný zaplatiť skutočnému vlastníkovi :)

Berme do uvahy, že naše právo vzniklo vplyvom rímskeho práva, vyvinulo sa z neho.. :)

prepač miso, codex i. sa mi fakt nechce čítať na nete.. pišem iba čo si z prednasok pamatam..

[ Príspevkov: 157 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť