Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 70 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
Poslať 02.08.2012 21:13:54   

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12580 príspevkov
Citácia:
ja si odpustim sam

to potom budes ako baron Munshausen
ktory sa za vlasy vytiahol z mociara

:lol:

Poslať 02.08.2012 21:15:03   

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12580 príspevkov
teta-txt píše:
http://www.minoriti.sk/index.php/aktuality/1-aktuality/1045-2-augusta-odpust-porciunkuly

Využili ste dnes príležitosť získať plnomocné odpustky na Porciunkulu? Ja áno, aj keď v jednom kostole som bola na sv. prijímaní a inde sa pomodlila modlitby potrebné na získanie milosti. Dúfam, že to platí.
Ide o odpustky, ktoré si od Ježiša vyprosil samotný svätec sv. František Asiský a vraj túto milosť si ani nenechal pápežom písomne potvrdiť v dôvere, že ich bude zjavovať a potvrdzovať sám Boh.

skvely napad
ktory som hned vyuzil
normalne nemam chut sa s nikym hadat :-D

bol som aj na spovedi aj na prijmani

Poslať 14.08.2012 20:15:09   

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3896 príspevkov
Dnes kňaz ohlásil, že zajtra je prikázaný sviatok.
Okrem návštevy chrámu a účasti na sv. omši nemáme pracovať. Nie som proti, len čo na to môj zamestnávateľ?

Keďže to bolo povedané bez bližšieho komentára, predpokladám, že to posledné zaväzuje len babky a nezamestnaných. Alebo?

Poslať 14.08.2012 20:21:55   

od 11.06.2004 9:17:11
napísal 9875 príspevkov
teta: ako keby zajtra bola nedela. Ja som niekedy musel robit aj v nedelu. Niekedy aj dost casto.

to mi pripomenulo - co si myslite o tom, ze Fico chce zrusit sviatok panny Marie - z ekonomickych dovodov? ste za, alebo proti?

Poslať 14.08.2012 20:25:01   

Obrázok užívateľa

napísal 3896 príspevkov
No moslimania vo všeobecnosti svätia iný deň ako nedeľu. A aj židia. Ale kresťania majú cirkevné prikázanie svätiť nedeľu a prikázaný sviatok. Bez ďalšieho komentára. Nie raz sa v taký deň všetci čerti ženia na pracovisku. Hej pripomína mi to akoby odpoveď na iniciatívu zrušiť deň pokoja 15. septembra.

Poslať 14.08.2012 20:26:14   

napísal 9875 príspevkov
teta-txt píše:
No moslimania vo všeobecnosti svätia iný deň ako nedeľu. A aj židia. Ale kresťania majú cirkevné prikázanie svätiť nedeľu a prikázaný sviatok. Bez ďalšieho komentára. Nie raz sa v taký deň všetci čerti ženia na pracovisku.

teta! rypes?

Poslať 14.08.2012 20:27:04   

Obrázok užívateľa

napísal 3896 príspevkov
P. S. Hej pripomína mi to akoby odpoveď na iniciatívu zrušiť deň pokoja 15. septembra. Teta rýpačka

Poslať 14.08.2012 20:29:35   

napísal 9875 príspevkov
tety rypacky som zvykol vzdy umlcat a potom sa s nimi uz nebavit.

Poslať 14.08.2012 20:32:43   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
Branislav píše:
teta: ako keby zajtra bola nedela. Ja som niekedy musel robit aj v nedelu. Niekedy aj dost casto.

to mi pripomenulo - co si myslite o tom, ze Fico chce zrusit sviatok panny Marie - z ekonomickych dovodov? ste za, alebo proti?

fico skusa, co si moze voci cirkvi a vobec dovolit.
faktom je, ze den prace navyse nas z biedy nevytrhne.
faktom je, ze ak by sa naozaj zilo podla krestanskych zasad zhora dole (nekradlo by sa) tak by sme sa mali ako prasce v zite...

Poslať 14.08.2012 20:39:06   

napísal 9875 príspevkov
to je pravda, len ked mam problemy - hori mi dom, tak ho budem hasit, aj ked by som nemal ist do kostola a myslim, ze je to spravne. Neviem, ci je taka situacia uz aj v state, necham to na inych.
A iste, tento stat ma aj ine problemy, ale je otazka ci ich tu niekto je schopny vyriesit. A osobne sa zamyslam aj nad terminom "mensie zlo" - lebo , co je to vlastne?

Poslať 01.09.2012 9:21:37   

Obrázok užívateľa

napísal 3896 príspevkov
Spoznať židovské kultúrne dedičstvo, sprístupniť židovské pamiatky, prehĺbiť toleranciu. A ešte viac má za cieľ Európsky deň židovskej kultúry, ktorý sa uskutoční v nedeľu 2. septembra 2012.

Po prvýkrát sa do programu zapojí nové Židovské komunitné múzeum, ktorého sídlom je jediná synagóga v Bratislave. Svoje brány otvorí verejnosti od 10 h. do 14 h.

Poslať 01.09.2012 10:02:24   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18702 príspevkov
teta-txt píše:
Pozri, kým nezačneš žiť kresťanskú vieru, nemáš ani odpustenie pre seba, nie to ešte pre druhých.
To je co za divna teoria ?
Nehovori sa predsa o tom, ze Ti niekto moze "dat Bozie odpustenie" - to nedokaze ani ten knaz.
Ale "svoje odpustenie" Ti moze dat hocikto - aj ten najvacsi pohan a hriesnik ...
Odpustenie nezavisi od nabozenstva, dokonca nezavisi ani od Boha !

Dokaz:
Kedze Vase ucenie uznava slobodnu volu, slova Jezisa "Budte ako Ja" treba chapat ako povzbudenie, nie ako prikaz.
Takze aj to odpustenie nesmie byt na prikaz, ale musi byt slobodne - nase.
Inak nema vyznam ...

Poslať 01.09.2012 11:55:12   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
To je opäť veľmi falošné chápanie legi: JE TO PRÍKAZ RESP: PRIKÁZANIE NÁŠHO PÁNA.

Ale správny a opodstatnený príkaz nášho legálneho nadriadeného sa môže buď poslúchnuť alebo neposlúchnuť - oboje má svoje následky.

Pokiaľ slobodne ODMIETAŠ príkázania Pána, potom ho tiež zároveň odmietaš ako svojho Pána (ako to napokon otvorene hlása "motto" liberálneho žida). Dostaneš preto iného "pána" - toho ZLÉHO, ktorého si si dobrovoľne vyvolil.

Ale napokon, spása naozaj nie je "POVINNÁ" - možno sa rozhodnúť aj pre "život" BEZ BOHA , a pre následné zatratenie tak ako napr. nateraz ty. Dostaneš predsa len to, čo chceš - budeš BEZ BOHA, LEBO BOH OČIVIDNE VŽDY A VŠADE VEĽMI VADÍ - a to je predsa fér...

Poslať 01.09.2012 13:17:19   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18702 príspevkov
Peter Sivák píše:
To je opäť veľmi falošné chápanie legi: JE TO PRÍKAZ RESP: PRIKÁZANIE NÁŠHO PÁNA.

Ale správny a opodstatnený príkaz nášho legálneho nadriadeného sa môže buď poslúchnuť alebo neposlúchnuť - oboje má svoje následky.

Pokiaľ slobodne ODMIETAŠ príkázania Pána, potom ho tiež zároveň odmietaš ako svojho Pána (ako to napokon otvorene hlása "motto" liberálneho žida). Dostaneš preto iného "pána" - toho ZLÉHO, ktorého si si dobrovoľne vyvolil.

Ale napokon, spása naozaj nie je "POVINNÁ" - možno sa rozhodnúť aj pre "život" BEZ BOHA , a pre následné zatratenie tak ako napr. nateraz ty. Dostaneš predsa len to, čo chceš - budeš BEZ BOHA, LEBO BOH OČIVIDNE VŽDY A VŠADE VEĽMI VADÍ - a to je predsa fér...
Peter, zase hovoris o niecom inom.
Hovorilo sa o odpusteni.
Co som povedal ja je iba to, ze AK odpustas "na prikaz", tak je Ti to na dve veci.
Aj keby si sa neviem ako ohanal tym "posluchanim" ...

P.S. Keby som aj 'konvertoval', Jezisa by som aj tak nikdy nechapal ako "Pana", ale ako "starsieho brata".
Presne podla Jeho slov - "Lebo ktokoľvek by činil vôľu môjho Otca, ktorý je v nebesiach, ten je mojím bratom i sestrou i matkou." (Mt. 12,50)
Jezis nikdy neoslovoval ucenikov ako svojich "poddanych" !

Poslať 01.09.2012 15:03:11   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Zase faloš legi: prikázanie je prikázanie. Buď ho poslúchneš a žiješ podľa toho - alebo ho ignoruješ a žiješ podľa svojho.

Ale sám si sa prichytil, lebo si správne napísal: KTO ČINÍ vôľu môjho Otca. Tu máš teda odpoveď, ktorú si pre paradoxnú slepotu opäť nevidel: MÁME ČINIŤ vôľu Otca.

Ďalšia tvoja faloš legi: Kristus je nám VŠETKÝM - je nám nielen priateľom a bratom. ALE AJ PÁNOM, toto nemôžeš svojvoľne ignorovať a vyberať si JEDNOSTRANNE teda HERETICKY čo ti práve vyhovuje !

Skús sa pozrieť na každú tému v z viacerých strán a pdľa viacerých citátov Písma, ktoré sa témy týkajú, lebo len tak nájdeš VYVÁŽENÝ, NIE HERETICKÝ POHĽAD!

Lebo Kristus hovorí:...hovoríte mi Učiteľ a Pán a dobre hovoríte, LEBO JA SOM...(Toto "JA SOM" Kristus používa častejšie a má aj hlbší význam, lebo Boh sa takto predstavil Mojžišovi: JA SOM (ktorý som) alebo JA SOM (ten ktorý stále žije).

A inde zase Písmo hovorí : ...môj Pán a môj Boh...

Teda Krista môžeš pokladať za brata a priateľa - ale nezabúdaj že je aj tvoj Pán. Ak odmietaš práve túto Jeho charakteristiku, tak máš jednoducho iného "pána", alebo nechceš mať žiadneho Pána - potom teda nie si Ho hoden.

[ Príspevkov: 70 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť