Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 429 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Ďalší
Autor Správa

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18696 príspevkov
http://www.sme.sk/c/5817620/cirkvi-spustaju-kampan.html

Poslať 22.03.2011 10:20:14   

od 30.05.2008 12:54:14
napísal 5613 príspevkov
to je hnus

Poslať 22.03.2011 10:39:40   

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
Kampan Pri scitani 2011 sa neprihlasim k ziadnej cirkvi je vacsi hnus. . . Samozrejme-to je v poriadku. . . No nezblaznite sa. . . :-D

Poslať 22.03.2011 10:57:47   

od 30.05.2008 12:54:14
napísal 5613 príspevkov
Frederick píše:
Kampan Pri scitani 2011 sa neprihlasim k ziadnej cirkvi je vacsi hnus. . . Samozrejme-to je v poriadku. . . No nezblaznite sa. . . :-D

to predpokladam ze je nejake facebook iniciativa....

ked si to porovnam s ofiko propagandou cirkvi : bilboardy, kampan v mediach atd...tak je to skutocne hnus...

Pokial je niekto natolko vlazny veriaci, ze mu ani nestoji za to napisat do kolonky, ze je veriaci, tak to ziadny krestan, ci skutocny clen cirkvi nie je.

Vyzvy typu "nehanbite sa za svoju vieru" su smiesne...kto sa uz len moze hanbit napisat do kolonky ze je katolik? Ledaze by sa hanbil za KC :)

Ja to povazujem len za snahhu ziskat co najviac % a potom ovplyvnovat politikov a spolocnost.

Chcelo by to spomenut si na priklad Davida, ktory chcel scitat Izrael a uistit sa tak, miesto aby hladal pomoc u Boha .... vysledok bol pekne husty...

Poslať 22.03.2011 17:58:41   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
David si uvedomil, ze prestrelil, pretoze Abrahamovych synov malo byt nepocitatelne mnozstvo...
inak, vie mi niekto povedat, preco sa vlastne scitaju ludia? resp. preco platime statisticky ustav?

Poslať 22.03.2011 18:20:06   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Ťažko je nejako komentovať tú primitívnu nenávisť rôznych odpadlíkov, zradcov a ateistov voči KC - sú to jednoducho choré duše, kŕmené tupou a pudovou nenávisťou...

Už aj obyčajná výzva Cirkvi, aby sa veriaci nebáli podľa výzvy Krista priznať verejne i neverejne k svojej viere rozdráždi týchto nešťastníkov k záchvatom priam chorých a zúrivých nenávistných výlevov - nech im je Boh milostivý !

Celá situácia je aj dôlekom zločinov komunizmu: komunistickí vrahovia okradli nielen prostých ľudí, ale aj takmer všetky cirkvi. Dnešné vlády už vyše 20 rokov nie sú schopní plne vrátiť majetok cirkvám, preto je tento kompromis s financovaním platov kňazov resp. farárov zo štátneho rozpočtu. Ideálne by bola normálna situácia ako všade vo svete po celé stáročia - cirkvám vrátiť všetok ukradnutý majetok, a tieto sa budú starať o svoju činnosť úplne samé.

Poslať 22.03.2011 18:31:53   

napísal 18696 príspevkov
Peter Sivák píše:
Ťažko je nejako komentovať tú primitívnu nenávisť rôznych odpadlíkov, zradcov a ateistov voči KC - sú to jednoducho choré duše, kŕmené tupou a pudovou nenávisťou...

Iste. :)
Ovela tazsie ale je komentovat pokrytectvo predstavitelov KC, ktorym zrazu "vlazni krestania" nevadia a lakaju ich "na podpis", aby ich vzapati, PO scitani, oznacili za odpadlikov a zradcov.
Ako si nam to prave predviedol Ty ... :)

Poslať 22.03.2011 18:42:47   

od 03.01.2010 16:35:19
napísal 2557 príspevkov
...

Poslať 22.03.2011 19:04:18   

napísal 5570 príspevkov
To je iba tvoj ďalší prihlúply blud legi - je totiž okrem iného úlohou Cirkvi aj upevňovať vo viere rozkolísaných a pochybujúcich !

A za odpadlíkov a zradcov označujem JA (nie Cirkev) iba tých, ktorí neustále s tupou a primitívnou nenávisťou píšu svoje nehorázne nezmysly proti KC...

A tvoje prihlúple bludy o nejakom lákaní či označovaní musel vymyslieť iba riadne nenávistný podliak - no a ale nič, veď nájde sa niekto, kto ti tú hlúpu zlobu a tupú nenávisť odplatí...

Legi, máš rodinu, deti, vnukov a iba jeden svoj končiaci sa biedny život - preto sa čudujem tvojej nenávisti a zlobe, snáď si ty naivný ubožiačik nemyslíš, že ty a tvoja rodina nejako unikne konečnej zodpovednosti ???

Poslať 22.03.2011 20:23:12   

napísal 18696 príspevkov
Peter Sivák píše:
To je iba tvoj ďalší prihlúply blud legi - je totiž okrem iného úlohou Cirkvi aj upevňovať vo viere rozkolísaných a pochybujúcich !

A za odpadlíkov a zradcov označujem JA (nie Cirkev) iba tých, ktorí neustále s tupou a primitívnou nenávisťou píšu svoje nehorázne nezmysly proti KC...

A tvoje prihlúple bludy o nejakom lákaní či označovaní musel vymyslieť iba riadne nenávistný podliak - no a ale nič, veď nájde sa niekto, kto ti tú hlúpu zlobu a tupú nenávisť odplatí...

Legi, máš rodinu, deti, vnukov a iba jeden svoj končiaci sa biedny život - preto sa čudujem tvojej nenávisti a zlobe, snáď si ty naivný ubožiačik nemyslíš, že ty a tvoja rodina nejako unikne konečnej zodpovednosti ???

http://www.kbs.sk/?cid=1117563567
Toto tusim tvrdili pred 10 rokmi.
Schytali za to poriadnu kritiku aj z vlastnych radov, takze teraz pouzili ovela sofistikovanejsie vyjadrenia.
Ale podstata zostala ...

P.S.
"Neposkvrnuje nas to, co do nas vchadza, ale co z nas vychadza."
A z Teba teda vychadza kontinualne strasna zumpa ... :roll:
Zastrasovanie (dokonca celej rodiny) ako metoda sirenia evanjelia ?
To uz je naozaj silna kava. :)

Poslať 22.03.2011 21:49:32   

napísal 5570 príspevkov
Legi, prečítal som si ten list spred 10 rokov - nevidím tam žiadne väčšie nedostatky, kľudne ho podpíšem aj dnes, veď vyzýva priznať sa ku Kristovi a blahoslavený bude ten kto ho vyzná - toho aj Kristus vyzná pred svojim Otcom !

Čo sa týka tej žumpy v tvojom srdci - uvedom si, že ako istý "patriarcha" svojej rodiny môžeš na seba i na ňu privolať buď požehnanie alebo i prekliatie - áno, presne tak !

Ale v niečom máš pravdu - presne takto nás varuje alebo ak chceš "zastrašuje" aj Písmo a Kristus, áno máme sa BÁŤ súdu, a to veľmi BÁŤ: je to v našom záujme, a je to niekedy posledné varovanie, než príde zúčtovanie !

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
legionar píše:

Musíš všetko použiť na útoky proti Cirkvi? :(
Čo je na tom zlé, ak sa človek prihlási k svojej viere?

napísal 18696 príspevkov
prvosienka píše:
legionar píše:

Musíš všetko použiť na útoky proti Cirkvi? :(
Čo je na tom zlé, ak sa človek prihlási k svojej viere?

Zle sa pytas.
Otazka znie: Co je na tom zle, ked niekto zneuzije to, ze sa Ty k svojej viere prihlasis.
Ostatne, tu nejde o to, ze sa tam prihlasia taki, ako Ty (="praktizujuci" krestania).
To by este bolo v poriadku (aj ked bez zmyslu, kedze to MA BYT "iba" scitanie)
Problem je v tom, ze najvyssi predstavitelia KC na Slovensku vyzyvali aj "vlaznych krestanov", len aby tam "zaskrtli vieru", lebo "ved vsetci pokrsteni su Cirkev".
A to nie je pravda !
Pan biskup by Ti vedel pekne povedat, kolko je teraz v RKC veriacich ... ;)
Bohuzial, kazdemu sudnemu cloveku je jasne, za akym UCELOM tak konali.

Toto nie je "utok" z mojej strany, toto je, bohuzial, smutna realita dnesnej hierarchie RKC. :(

Poslať 22.03.2011 22:58:48   

od 21.02.2009 12:33:49
napísal 2238 príspevkov
legi, pochop jedno ... že KRST je NEzmazateľná vec ... a účelom sčítania NIE JE zisťovať ÚROVEŇ viery veriacich ... ale iba ich počet ...

Je to podobné, ako keď chodíš do nejakej školy ... si študentom, akým - takým ... každý študent je iný, niekto lešpí, niekto horší, niekto chodí poza školu, niekto chodí do školy poctivo ... ale študentom je každý, kto sa na školu zaevidoval ... a tak je to aj s našou vierou ...

Poslať 22.03.2011 23:04:52   

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
Heh. . .si tomu dal teraz. . . :-D

[ Príspevkov: 429 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť