Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
Poslať 05.04.2010 21:44:44   

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 6362 príspevkov
...nuz, mozno to nepovedal celkom presne, ale peterr podla mna nie je antisemita. Mylis si ho s inym nickom, zdvojene t, nie r...

Poslať 05.04.2010 23:56:42   

Obrázok užívateľa

od 10.11.2005 17:48:41
napísal 4227 príspevkov
Anuk píše:
...nuz, mozno to nepovedal celkom presne, ale peterr podla mna nie je antisemita. Mylis si ho s inym nickom, zdvojene t, nie r...

Aha tak to som tu uz dlho nebol :-)
Nech obráti svoju tvár k tebe a daruje ti pokoj.

Poslať 06.04.2010 8:18:36   

od 09.11.2001 0:00:00
napísal 13206 príspevkov
Mali by sme byť veľmi opatrní označiť rýchlo niekoho za "antisemitu" , to robia politici a to len preto, že niekto rozlišuje medzi náboženstvom katolíckym a židovským.

Poslať 06.04.2010 18:01:28   

Obrázok užívateľa

od 10.11.2005 17:48:41
napísal 4227 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Mali by sme byť veľmi opatrní označiť rýchlo niekoho za "antisemitu" , to robia politici a to len preto, že niekto rozlišuje medzi náboženstvom katolíckym a židovským.

No len viete, mna " petter " oznacil svojho casu za " židofila ". Bolo to v teme o Jezisovom zidovskom povode, kde sa zubami nechtami niektori branili uznat Fakt, za Jezis ako Zidovky Mesias musel byt nutne " zidom " i " Zidom " aby doviedol k dokonalosti deti tohto naroda. Nevsimol som si ze peterr je iny nick. Preto sa nicku peterr ospravedlnujem.
Nech obráti svoju tvár k tebe a daruje ti pokoj.

Poslať 06.04.2010 21:41:37   AD Gabriel Macak:

od 04.10.2008 20:02:44
napísal 143 príspevkov
.... nič to milý priateľu, nič to... :D :wink:

Poslať 06.04.2010 21:47:31   Re: AD Gabriel Macak:

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 6362 príspevkov
peterr píše:
.... nič to milý priateľu, nič to... :D :wink:

...taky paradox. Dva takmer rovnake nicky a za nimi uplne odlisni ludia - najcestnejsi pan podpredseda, mam vam odkazat, ze dajako nechodite na rokovania strany...)

Poslať 07.04.2010 10:20:40   AD Anuk:

napísal 143 príspevkov
... tož času veľa nieje :( ....

napísal 143 príspevkov
... tak ma napadlo, pri "zaťatí" problematiky antisemitizmu toto:
ani prví kresťania nimi neboli, oni sa len potrebovali /z princípu/ odlišiť od judaistov....
totiž najsamprv prví kresťania normálne naštevovali synangógu a jej liturgiu a "lámanie chleba" presvätú Eucharistickú Tajinu vysluhovali na súkromí vo svojich domoch....
časom však situácia bola neúnosná a tak sa schádzali IBA na súkromí a liturgiu zo synagógy prevzali tak ako bola....
no a tak vznikla liturgia kresťanská: zo starej liturgie vznikla prvá čiasta: liturgia slova, v ktorej boli nahradené čítania zo Starého Zákona čítaniami z Nového a k nej bola pridaná novovzniknutá liturgia Eucharistie.....
a tá sa potom začala vyvíjať rôznymi "štýlmi", "smermi" atď....
no a výsledok vidíme až dnes, keď liturgických tradícií je viacero, dokonca nie len byzantská, či rímska....
takže to je ten prvý pohľad na "antisemitizmus" prvých kresťanov sláviacich Paschu /prechod/ Pánovu.

a ten druhý pohľad som už spomínal troška:
prvokesťanský "antisemitizmus" vznikol jednoducho z potreby po odchode zo synagógy sa odlíšiť aj termínom slávenia Paschy, teda to nebolo tým, že prví kresťania boli z princípu antisemitsky "ladení" no potrebovali ukázať sami sebe, ale aj "potencionálnym" učeníkom, aby si ich nemýlili so židmi a zároveň aby aj sami seba vedeli "rozoznať" od židov, ako spoločenstvo učeníkov Isosa Christa, teda Novej Zmluvy.....
a tak aj už spomínaný INÝ termín slávenia presvätej Paschy.

Ten tretí je zaujímavejší podľa mňa:
a to v tom, že práve antisemitizmus/ten klasický/ vznikol oveľa neskôr práve zo spomínanej tradície odlišných slávení, odlišnej liturgie a "vyhranenia" sa kresťanov od židov a naopak a postupom času "naberalo na obrátkach" výsledky sú katastrofálne samozrejme že.... ale to je už téma iná.

Tak toľko môj príspevok skromný o téme tu "načatej" :wink:
CHRISTOS VOISTINIJE VOSKESE, SLAVITE. ALILUJA :)

Poslať 07.04.2010 11:03:14   

od 05.05.2006 17:28:13
napísal 4379 príspevkov
Gabriel Macak píše:
Oliver Oravec píše:

No len viete, mna " petter " oznacil svojho casu za " židofila "... Nevsimol som si ze peterr je iny nick. Preto sa nicku peterr ospravedlnujem.

Gabo aspon si sa zase odhalil:

neriadis sa obsahom napisaneho, ale nickom prispievatela
nevies ani zdalejka, co je antisemitizmus

Poslať 07.04.2010 11:07:51   

od 30.05.2008 11:54:14
napísal 5613 príspevkov
Rarach z bazáru píše:
Gabriel Macak píše:
Oliver Oravec píše:

No len viete, mna " petter " oznacil svojho casu za " židofila "... Nevsimol som si ze peterr je iny nick. Preto sa nicku peterr ospravedlnujem.

Gabo aspon si sa zase odhalil:

neriadis sa obsahom napisaneho, ale nickom prispievatela
nevies ani zdalejka, co je antisemitizmus

co je to odhalit?
co je to nick?
co je to antisemitizmus?
co je to "ani zdaleka"?
co je to "ani"?
co je to "je"?

najskor zorientovat v zakladnych pojmoch a potom mozes dalej :lol:

Poslať 08.04.2010 16:37:10   

od 28.06.2009 10:26:27
napísal 1144 príspevkov
furoius:
Tak nejak by som Satana z... charakterizoval aj ja.

[ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť