Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 52 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
Poslať 30.03.2010 15:32:01   

od 11.01.2009 4:24:48
napísal 800 príspevkov
furiousX píše:
misionar3 píše:
sa vám čudujem že sa vôbec bavíte s kriminálnikom a kuričom RzB

preco kuricom?

Lebo v base kuril... ja som pocula , ze v tej base bol aj pekarom ( piekol rozky) ...

Poslať 31.03.2010 8:18:19   

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
Emma píše:
furiousX píše:
misionar3 píše:
sa vám čudujem že sa vôbec bavíte s kriminálnikom a kuričom RzB

preco kuricom?

Lebo v base kuril... ja som pocula , ze v tej base bol aj pekarom ( piekol rozky) ...

lebo "vykúril" farára zo spovedelnice

Poslať 02.04.2010 9:42:43   

od 07.03.2005 10:03:44
napísal 415 príspevkov
:(
Na radiu Lumen som pocul komentare od Meseznikova aj od Kuseho.
Jeden zidobolsevik vyslany zo Sojuzu na Slovensko ucit marxizmus a druhy stary komunista , ktory prenasledoval studentov ked nosili krizik na krku a odmietol im dat skusku z marxizmu-leninizmu.
Tito ludia nam teraz davaju rozumy na radiu Lumen pana biskupa Balaza!
To je smutny obraz Balaza.
Je to jeho hanba a nemame co oslavovat ale smutit ze takyto clovek vedie Cirkev svatu.
:cry:

Poslať 02.04.2010 10:10:47   

od 11.06.2004 9:17:11
napísal 9875 príspevkov
maros píše:
Jeden zidobolsevik vyslany zo Sojuzu na Slovensko ucit marxizmus a druhy stary komunista , ktory prenasledoval studentov ked nosili krizik na krku a odmietol im dat skusku z marxizmu-leninizmu.
Je to jeho hanba a nemame co oslavovat ale smutit ze takyto clovek vedie Cirkev svatu.

co tu hanis katolickeho biskupa? kedy si napisal nieco pekneho? vzdy ked nieco pises, len kydas na biskupa!

Poslať 02.04.2010 10:26:27   

napísal 415 príspevkov
Branislav len konstatujem smutne fakty.

Poslať 02.04.2010 10:35:30   

napísal 9875 príspevkov
maros píše:
Branislav len konstatujem smutne fakty.

nie... bojujes proti Cirkvi. Raz proti Bezakovi, raz proti Balazovi

Poslať 02.04.2010 11:03:28   

napísal 415 príspevkov
Bojujem proti nepravosti v Cirkvi.
Je to pravda co som napisal alebo nie ?

Poslať 02.04.2010 11:11:23   

napísal 9875 príspevkov
maros píše:

osocujes

Poslať 02.04.2010 19:05:28   

od 21.02.2005 19:58:26
napísal 1365 príspevkov
Branislav píše:
maros píše:

osocujes

Kazdy predsa vie , ze profesor marxizmu -leninizmu ,a ako sam o sebe vyhlasoval , nezavisly marxista Miroslav Kusy ma cim obohatit dusu katolickeho posluchaca katolickeho radia .

Poslať 02.04.2010 19:09:06   

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12580 príspevkov
Kód:
Kazdy predsa vie , ze profesor marxizmu -leninizmu ,a ako sam o sebe vyhlasoval , nezavisly marxista Miroslav Kusy ma cim obohatit dusu katolickeho posluchaca katolickeho radia .

kazdy clovek ma moze obohatit
co si myslis preco asi stredoveki mnisi opisovali Platona, Sokrata a dalsich pohanskych filozofov a umelcov?

lebo neboli taki uzkoprsi a malicherni ako su dnes niektori krestania

je mi Vas uprimne luto, ze si nevidite dalej od nosa ...

uvazujete ako moslimovia
v staroveku najvacsia kniznica na svete bola v Kahire
ked ju moslimovia dobili tak ich velitel vyhlasil:
Citácia:
alebo je v nej nieco co nemame v korane a potom je skodliva
alebo je v nej nieco co mame v korane a potom je zbytocna
v kazdom pripade spalit ......

a kniznicu znicil - barbar jeden

mnohi krestania dnes uvazuju podobne
Katolicka Cirkve takto nikdy neuvazovala a aj zo zakazanych diel sa nieco odlozilo do Vatikanskej kniznice kvoli poznaniu ...

-------------------------------------------------------------------------------------

Poslať 03.04.2010 12:10:22   Rudolf Baláž

od 21.03.2008 10:39:31
napísal 144 príspevkov
maros píše:

Maroš, vy to z tej Bratislavy vidíte trochu inak, ako my Stredoslováci. Každopádne, pán biskup Baláž bol podľa môjho názoru tá správna osoba, ktorá bola vybratá za biskupa. Niekedy v r.1970 mi jeden dobrý priateľ ,kňaz, ( aktívny za daných podmienok) na moje obavy z jeho vtedajšej aktivity povedal: "Toto nie je nič. Rudko Baláž, to je kňaz!" Poznal ako jeho spolužiak zo seminára jeho schopnosti i jeho charakter. Čítal som (neviem, či na Christ-nete) aj osočovanie o tom, že je slobodomurár. Za slobodomurárov lákajú mladých ľudí, ktorí majú budúcnosť pred sebou. Človek vo veku, keď sa pripravuje predstúpiť pred tvár Boha, si veľmi dobre rozmyslí takéto kroky. Toľko ako moja pochybnosť ku Kusému, či Mesežnikovovi, ktorých komentáre z Lumenu by som si rád vypočul (dajte nejaký link- o čo išlo).
Komunisti, ktorí mali informácie o jeho morálke, siahali po obvineniach z materiálnych deliktov ( "nezákonné " budovanie kostolov a fár, triptych a pod.) Biskup ako správca majetku Cirkvi, na ktorú po stáročia prispievali naši otcovia a dedovia sa musí javiť ako dobrý gazda, ktorý si "nedá z brázdy odorať" cudziemu ( neviem, či mladší vedia, čo je brázda).
Po tom ako sa stal biskupom, sa rázne vysporiadal s kňazmi, ktorí nedosahovali morálny štandard (po slovensky "mali frajerky"). Nie je to ľahké, lebo väčšinou sa jednalo o ľudí v okolí obľúbených, schopných organizátorov, ktorým ľudia tolerovali ich nemorálnosť. (Za totality sa o pedofílii, či homosexualite hovorilo iba veľmi zriedka. Ľudia boli materiálne chudobní a bolo to ľahko kontrolovateľné; a čo je hlavné, farára vtedy nebol problém zavrieť - na to sa iba čakalo. Najskôr by však z neho aj tak urobili udavača pre Štb a nechali ho tam, kde je. Pedofília a homosexualita sú produkty väzníc, internátnych ústavov, ale aj spoločnosti materiálneho blahobytu. Známe sú už z rímskej doby varovania cisára svojmu synovi , aby si nebral chlapčekov do postele, lebo ho pripravia o veľa peňazí. Vždy to bol hlavne "veľký biznis").
Zhrnuté a podčiarknuté - Rudko Baláž kazí niekomu biznis a čo je horšie, je schopný ( aj po sedemdesiatke) pokračovať vo svojom biznise. Toto je neodpustiteľné pre tých, ktorí by katolíckeho biskupa (dokonca už aj pápeža) najradšej videli, ako sa bičuje kvôli pedofílii svojich kňazov.

Poslať 03.04.2010 12:51:20   

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3896 príspevkov
Presne tak mp3 :-), útočia na neho, lebo je schopný a robí škody nepriateľovi, a teda osoh šírením evanjelia (dielami ako katechézy, Lumen, podpora TvLux, pomenovanie vecí pravými menami atď.)

Poslať 08.04.2010 17:51:30   

od 28.06.2009 11:26:27
napísal 1144 príspevkov
Ja len dodám, že úplne súhlasím, s tým, čo o Satanovi z.. napísal Furious na predošlej strane. Toto fórum sa raz budem musieť naučiť neodpúšťať tým, čo naprejavujú nijaké známky pokory a sebareflexie vo veci hriechu. Vy absolútne neviete byť principiálny a zásadový. Naučte sa to, inak ste ako bahno....
Tak ako sa to bude myslím musieť naučiť aj celá dnešná cirkev. Lebo na to nebola daná ľuďom moc odpúšťať, aby sa ňou takto mrhalo.

Poslať 08.04.2010 19:52:05   

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
Dobre.
Ale na tie brzdy nezabudni.

Poslať 08.04.2010 19:56:28   

od 28.06.2009 11:26:27
napísal 1144 príspevkov
Zmenil som to, aby to tak nepohoršovalo, tak to zmeňte aj vy, nech to nikoho až tak nepohorší...
Tú podstatu tam ale nechám...

[ Príspevkov: 52 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť