Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 52 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Autor Správa
Poslať 29.04.2010 22:43:07   

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
Pred pár dňami mal biskup Baláž v rádiu Lumen sv. omšu, mal dobrú kázeň o odpúšťaní, veľmi dobrá kázeň. Medzi riadkami som tak pochopila, že ak odpúšťame, tak si skracujeme vlastný očistec. Veľmi ma to povzbudilo k odpúšťaniu, no niežeby som doteraz neodpúšťala, ale to povzbudenie treba niekedy.
Táto kázeň bola súčasťou jeho katechézy, v ktorej analyzuje modlitbu Otčenáš. A pretože sa nedajú zachytiť všetky tie kázne v rádiu, tak by otec biskup mohol tú katechézu, všetky tie homílie, vydať knižne. Určite si ich kúpim.

Poslať 30.04.2010 8:05:52   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18702 príspevkov
prvosienka píše:
ak odpúšťame, tak si skracujeme vlastný očistec. Veľmi ma to povzbudilo k odpúšťaniu, no niežeby som doteraz neodpúšťala, ale to povzbudenie treba niekedy.

To je prave velka chyba a taketo odpustanie Ti ten ocistec urcite neskrati.
Lebo to je iba obchod.
Odpustat sa ma nie preto, ze Ti to skrati ocistec, ale preto, ze je to "dobre" a "spravne" (=lepsie ako neodpustanie).

Poslať 30.04.2010 8:18:38   

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
Ved napisala,ze je to pre nu povzbudenie,nie ucel. . .

Poslať 30.04.2010 20:33:56   

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
legionar píše:
prvosienka píše:
ak odpúšťame, tak si skracujeme vlastný očistec. Veľmi ma to povzbudilo k odpúšťaniu, no niežeby som doteraz neodpúšťala, ale to povzbudenie treba niekedy.

To je prave velka chyba a taketo odpustanie Ti ten ocistec urcite neskrati.
Lebo to je iba obchod.
Odpustat sa ma nie preto, ze Ti to skrati ocistec, ale preto, ze je to "dobre" a "spravne"
(=lepsie ako neodpustanie).

Máš pravdu legionár. Len škoda, keď to tak dobre vieš, že odmietaš Kristovo učenie. Frederik mal pravdu, ja odpúšťam bez výhrad, nie preto, že je možnosť skrátenia očistca. Doteraz som si to ani neuvedomila, že je to tak, a predsa som celý život odpúšťala. Túto kázeň beriem ako povzbudenie, lebo človek potrebuje povzbudenie. Vidíš, aj my kresťania potrebujeme sa povzbudiť vo viere, a aj sa povzbudiť dáme. Škoda len, že ateisti sa nechcú dať povzbudiť do viery, škoda. Pre nich samých.

Potom mylne chápu kresťanstvo, lebo ho nechcú prijať do svojho srdca, ako napríklad ty si teraz mylne pochopil moju radosť z peknej kázne.
Zamysli sa nad tým že možno aj iné záležitosti ohľadne kresťanstva chápeš mylne, a potom sa hneváš na Cirkev a na Boha, lebo sa domnievaš, že nás nemá rád.

Poslať 04.11.2012 20:28:18   Re: Mons. Rudolf Baláž

od 21.03.2008 10:39:31
napísal 144 príspevkov
V Nevoľnom slávili svätú omšu za biskupa Baláža
P:3, 04. 11. 2012 14:19, FOT

Nevoľné 4. novembra (TK KBS) Na spomienku všetkých verných zosnulých slávil v Nevoľnom spolu s kňazmi dekanátu Žiar nad Hronom svätú omšu Mons. Marián Bublinec. Po svätej omši sa na miestnom cintoríne uskutočnila pobožnosť za zomrelých a po nej Mons. Marián Bublinec položil na hrob biskupa Mons. Rudolfa Baláža veniec s veľavravným názvom: "Otec biskup vstávajte, nemá kto brániť pravdu".

Poslať 05.11.2012 21:56:20   Re: Mons. Rudolf Baláž

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
Veru tak, biskup Baláž bol veľký bojovník za pravdu a za spravodlivosť.

Poslať 10.11.2012 10:53:21   Re: Mons. Rudolf Baláž

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3896 príspevkov
Pridávam myšlienku otca biskupa Rudolfa Baláža, ktorá možno osloví aj ctených členov tohto fóra tak, ako oslovila mňa.

"Niekedy chceme budiť dojem, že sme dôležitejší a lepší ako tí druhí. Tento dojem je nebezpečný a ľahko sa stáva presvedčením. A potom náš prejav a vzťahy k druhým sú povýšenecké. Zdôrazňujeme svoje vedomosti, prednosti, skúsenosti a zdobíme sa mnohými titulmi. A tu patrí otázka: čo máš, čo by si nedostal od Boha? On ti to dal na to, aby si šíril Božiu slávu. Nemáme sa čo vyťahovať. V truhle budeme rovnakí."

Nech odpočíva v pokoji!

[ Príspevkov: 52 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť