Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie


 [ Príspevkov: 422 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
Autor Správa
Poslať 30.10.2010 21:36:35   
 
Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 8:17:46
napísal 7621 príspevkov
Nuz ano, mesto ma isto prospech aj z podnikania s automatmi. Uz davnejsie vsak to vidim inak. Pamatam si ze na Slovensku v istych dedinach uz proste nebolo kde pracovat, Vela ludi na socialke. Napriek tomu vsak starosta inkasoval z miestnych automatov v krcme.

Ked sa to tak zobere, socialka, teda aj stat da peniaze, Tie sa scasti preleju v miestnom automate nakolko prave tito radi "investuju " peniaze aby sa im rozmnozili (samoizrejme nechapu princip auromatu na "peniaze"). A starosta sa vytesuje ze ziskal pre obec peniaze ktore boli vlastne z vacsej casti naliate zo socialnej poistovne.

O druhotnych dosledkoch hratia socialkarov na automatoch radsej ani nepisem...
_________________
List Títovi - kapitola 3,9
Vyhýbaj sa hlúpym otázkam,..., svárom a hádkam o zákon, lebo sú neužitočné a márne.
Hore
 Profil  
 
Poslať 30.07.2012 14:42:05   
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14157 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Hazard: potichu naspäť
Samosprávy dnes môžu zakázať hazard v obci. Smer to mení v prospech hazardu. Potichu a narýchlo.
8:19 / Blogy / Jana Žitňanská
Obrázok
http://blog.etrend.sk/jana-zitnanska/2012/07/30/hazard-potichu-naspat/

Novelu o hazardných hrách, ktorú sa nám pred rokom s Radom Procházkom aj napriek ťazkostiam podarilo presadiť, napadli vtedy ani nie zástupcovia obcí, ktorí boli prijímateľmi odvodov z hazardu do svojich obecných rozpočtov, ale najmä prevádzkovatelia výherných automatov. Argumentovali najmä tým, že naša snaha znížiť dostupnosť výherných automatov a videohier vážne zasiahne do zamestnanosti, keďže oni budú musieť prepúšťať. To, že výherné automaty priviedli na mizinu tisíce ľudí, mnohých pripravili nielen o prácu alebo rodinu, ale aj o život, už samozrejme „nie je ich biznis“.

Vláda Roberta Fica si hovorí sociálna. Ževraj zastupuje záujmy občanov. Koho záujmy však zastupuje v tomto prípade? To, čo sme umožnili v našej novele spred roka bolo, aby sa obce, zastupiteľstvá mohli rozhodnúť, či chcú alebo nechcú na svojom území hazard. A presne mohli špecifikovať, ktoré druhy hazardných hier áno a ktoré nie. Dnes im ministerstvo odkazuje: kompetenciu vám ponecháme, ale buď zakážete na svojom území všetko vrátane charitatívnej lotérie, alebo nič!

Ďalšou úpravou zákona chce ministerstvo financií vrátiť výherné automaty do krčiem. Jednou z našich najsilnejších motivácí pri predkladaní novely zákona v minulosti bolo znížiť výskyt automatov roztrúsených po všelijakých pohostinstvách a obchodoch, kde sú dostupnejšie komukoľvek, vrátane mladistvých. Tiež sme chceli, aby hracie automaty boli koncentrované do herní so zákazom požívania alkoholických nápojov a fajčenia, nakoľko aj podľa odborníkov tabak a alkohol sú podpornými faktormi pri impulzívnom hraní. Tieto posledne menované opatrenia mali vstúpiť do platnosti od 1.1. 2013.

Keďže podľa predkladacej správy ministerstva by tieto zmeny mohli “negatívne ovplyvniť vývoj v oblasti hazardných hier, navrhuje sa priblížiť nastavenie podmienok prevádzkovania vybraných druhov hazardných hier v herniach k aktuálnej úrovni”.

Desiatky zastupiteľstiev na Slovensku dodnes využili možnosť vyhnať zo svojich obcí výherné automaty či videolotérie, pretože oni najlepšie vedeli, koľko starostí to prináša nielen rodinám patologických hráčov, ale aj obci samotnej. Neučarovali im ani peniaze, ktoré od prevádzkovateľov dostávali za prevádzkovanie automatov.

Veľmi dobre uvedomovali, že sú to v konečnom dôsledku len peniaze ich obyvateľov, ktoré týmto konkrétnym ľuďom budú chýbať na bežné živobytie. Žiaľ, hracou chorobou postihnutí ľudia, ich rodiny a obce majú smolu. Tlak tých silnejších – v tomto prípade prevádzkovateľov výherných automatov a ministerstva financií- je mocnejší.

Túto zmenu Smeráci predložili v čase prázdnin a na pripomienkové konanie nechali len 10 pracovných dní vrátane víkendov. Je to také urgentné, alebo sa za to hanbia?

PS: Na záver predkladacej správy sa píše: “Prijatie navrhovaného zákona a jeho aplikácia nebude mať vplyv na hospodárenie obyvateľstva, na sociálnu exklúziu, rovnosť príležitostí a rodovú rovnosť, na zamestnanosť, na životné prostredie a na informatizáciu spoločnosti. Prijatie navrhovaného zákona a jeho aplikácia bude mať negatívny vplyv na podnikateľské prostredie.”

Smutnejší vtip som už dávno nepočula.

http://vybrali.sme.sk/c/Hazard-potichu-naspat-Jana-Zitnanska/
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 422 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: