Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 216 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Ďalší
Autor Správa
Poslať 03.04.2009 20:25:56   Pavol Hudák

od 02.01.2006 14:55:27
napísal 201 príspevkov
http://upc.uniba.sk/index.php?option=co ... 3&id=33960

Na tomto fóre sa rozbehla takáto debata, myslím si že je práve kvoli populárnosti tohoto kňaza potrebné aby o tom vedelo čo najviac ľudí a aby sa to prešetrilo.

Poslať 03.04.2009 20:57:40   

od 11.06.2004 8:17:11
napísal 9875 príspevkov
vyzera to tak, ze ten knaz sexualne obtazuje dievcata! a ma velmi hlupe narazky na muzov! nevyzera to ako ohovaranie!!!

Poslať 03.04.2009 21:02:56   

napísal 201 príspevkov
Ja viem, ale najhoršie na tom je to, že sa to bude zasa ututlávať a "otec Hudák" si vo svojej činnosti a "evanjelizácii" bude pokračovať a k pedofilným kňazom z USA si svet môže pridať úchylných prednášajúcich a Cirkev sa zas vzdialila od prvotného zámeru...

Poslať 03.04.2009 21:08:29   

napísal 9875 príspevkov
mas nejaky napad? - co sa da robit?

Poslať 03.04.2009 21:17:53   

napísal 201 príspevkov
Musi sa o tom rozpravat!!! A ludia by mali povedat svoje svedectva...
Cital si tu diskusiu?

Poslať 03.04.2009 21:35:03   

napísal 9875 príspevkov
ano, zbezne som ju celu prebehol... takmer celu... ale mrzi ma, ze tam vamzali prispevok - pociatocny prispevok toho dievcata. Teda neviem o com to presne bolo..

Poslať 03.04.2009 21:38:25   

napísal 201 príspevkov
To bol podla mna vrchol, ved aj tu na christnet-e sa vselijak diskutuje a admin nema potrebu hrat sa na Boha a mazat prispevky...
Tusim alice tam zhruba nacrtla o co tam slo...

Poslať 03.04.2009 23:57:49   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11034 príspevkov
nemám z toho dobrý dojem, je to príliš jednostranné...

a už vôbec, posudzovať človeka podľa zopár viet nejakého anonyma z 1. apríla,

neviem...

okrem toho, ak človek čosi zažije, nakoľko presne to podá po oných 12tich rokoch, to je dosť otázne...
a ďalší, čo to počuje, už vôbec nevediac presné detaily, zasa si z toho urobí nejaký dojem, a tak ďalej.
nevieme ani čo presne ona písala, je to už len prerosprávané ďalšou.
a čo tá píše? že sa pred 12 rokmi pýtal jej učiteľov, či je panna - veď tí učitelia to nemohli vedieť, nejak mi to nesedí a najmä ak tu hovoríte o sexuálnom obťažovaní - snáď by nešiel pred učiteľmi sexuálne obťažovať žiačku...
ozaj mi tam veľa vecí nesedí, čo sa to vlastne stalo, alebo či tam nemohlo byť nejaké nedorozumenie, spojené s nejakým zlým dojmom, a ktovie čím, napr. že vraj na ňu pozeral počas prednášky - taký dojem môže mať na prednáške každý.

ale nemyslím, že by chcel niekoho sexuálne obťažovať... poznáte toho kňaza?

mnohí sa naňho obracajú so svojimi problémami a pomohol im,
keďže postupne spoznal obrovské množstvo rôznych prípadov a problémov,
a ich priebeh od samého počiatku, čo sú cenné skúsenosti aké má malo kto.

veď jeho CDčká sú známe - je to o príbehoch množstva ľudí,
autentických príbehoch, skúsenostiach, ktoré naozaj môžu pomôcť.

neviem odkiaľ Braňo berie, že má "veľmi hlúpe narážky na mužov",
lebo to by predsa bolo treba si vypočuť celú takú prednášku.

napr. v UPC bol donedávna jeden vynikajúci kňaz, vlastne ten založil UPC, a prišla jedna reportérka nejakého bulváru na nejakú jeho prednášku a povytŕhala zopár viet z kontextu, ktoré sami o sebe naozaj vyznievali nevhodne, avšak kto trochu poznal toho kňaza, tak vie, že on každú tému rozoberal až do veľmi širokých súvislostí a zároveň podrobných detailov, čo sa ozaj nedá rozkúskovať na vety, ale treba to počuť ako celok, poznať kontext. Lebo ako celok tie kázne boli hotový skvost.
No bulvár to zneužil a zničil jeho kariéru, keďže predstavení ho hneď poslali kdesi do tramtárie, izolovaného od typu ľudí, ktorým on tak dobre rozumel...
UPC tak stratilo možno najlepšieho kňaza, akého si vedeli predstaviť...

Poslať 04.04.2009 2:54:31   Re: Pavol Hudák

od 24.09.2006 23:53:38
napísal 2957 príspevkov
Kriemhilda Beránková píše:
http://upc.uniba.sk/index.php?option=com_kunena&Itemid=153&func=view&catid=23&id=33960

Na tomto fóre sa rozbehla takáto debata, myslím si že je práve kvoli populárnosti tohoto kňaza potrebné aby o tom vedelo čo najviac ľudí a aby sa to prešetrilo.

Co to ma s popularitou PH? Afery kredit aj znizuju aj zvysuju. Znizuju v pripade nestalosti a zvysuju rovnako na zaklade nestalosti(publika, priaznivcov). Jeden zbrklo prepadne syndromu nedovercivosti a sympatia sa razom meni na antipatiu, druhy prepadne syndromu posilnovania pozicie napadaneho oblubenca a spravidla nasleduje arogantne generalizovane znehodnotenie protivnikov.

Nick Weronicka pride po dvanastich rokoch ! s vecou, ktoru ma normalny clovek za ten cas uz DAVNO zvladnutu - akokolvek.

Zhrnme si to:

Vytiahnut nieco po takom dlhom case, na mladeznickom fore, pod anonymnym prihlasenim - ale za to na velmi dobre znamu osobu, to byva obvykle pokus o medialne znemoznenie, z dovodu revansizmu, zavisti, alebo jednoducho z vlastnej emocionalnej ci rozumovej slabosti.

To je vseobecna rovina.

Konkretna rovina vykazuje tiez znaky pochybnosti uvadzanej story. Jednak uz spominany casovy odstup (ak je vobec realny), a tiez samotne detaily. Keby sa aj vsetky tieto detaily vzali do uvahy, tak voci prevedeniu ako nam ho podava nick Weronicka, mozno byt s nadhladom skepticky.

Ten pribeh je totiz celkom slabou fikciou. Je zbytocne zachadzat do podrobnosti, ale keby ten knaz konal presne tak, ako to vylicil nick Weronicka - tak by bol nieze uchylny(uchylaci predsa vyhladavaju ukryt pre svoje zvrhlosti, ak nejde o exibicionistu, co dany priklad vylucuje), ale mal by riadnu psychiatricku diagnozu, ktora by mu branila tak dlho a ucinne posobit v pastoracii medzi mladezou.

Podla mna to bolo(ak to vobec bolo), takto: pubertacka provokovala na hodine katechetu a jemu (mozno) praskly na chvilu nervy.
Ostatne prvky v tom rozpravani vidim ako cistu imaginaciu dusevneho uboziaka, pod nickom "Weronicka".

Poslať 04.04.2009 7:34:55   

napísal 9875 príspevkov
takto to byva aj pri tych pedofilnych knazov v USA - obetiam nikto neveri - tak aj tak, naco by o tom hovorili? kto by uveril 14 rocnemu decku? neveris jej ani teraz! Palo Hudak je znamy svojimi kuskami a je velmi pravdepodobne, ze ma so sebou problem - co sa tyka sexuality.

Poslať 04.04.2009 8:25:27   

od 09.11.2001 0:00:00
napísal 13206 príspevkov
Deti sú pravdomluvnejšie než dospelí.

Poslať 04.04.2009 9:41:52   

napísal 201 príspevkov
Citácia:
akto to byva aj pri tych pedofilnych knazov v USA - obetiam nikto neveri - tak aj tak, naco by o tom hovorili? kto by uveril 14 rocnemu decku? neveris jej ani teraz! Palo Hudak je znamy svojimi kuskami a je velmi pravdepodobne, ze ma so sebou problem - co sa tyka sexuality.

A katlíci sa potom čudujú, že ich verejnosť zatracuje :(...Treba sa zbaviť špinavých nánosov, aby mala evanjelizácia aj nejaký účinok.
Jeden diskutujúci tam ale písal, že telefonoval s centrom, ktoré je pre takéto veci kompetentné.

Poslať 04.04.2009 9:45:21   

napísal 201 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Deti sú pravdomluvnejšie než dospelí.

Dospelí majú tendeciu sa štylizovať do očakávaní druhej strany :(

Aj keď svedectvá detí do určitého veku sú neplatné, keďže deti majú tendenciu si podvedome dotvárať realitu tak, aby jej rozumeli a bola pre nich akceptovateľná (v konečnom dôsledku to robia aj dospelí,ale kto si to prizná, že? :D )

Poslať 04.04.2009 9:51:20   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11034 príspevkov
Branislav píše:
takto to byva aj pri tych pedofilnych knazov v USA - obetiam nikto neveri - tak aj tak, naco by o tom hovorili? kto by uveril 14 rocnemu decku?
práve naopak, ako aj Oravec vraví, malému dieťaťu bych skôr uveril, ale ona je už dávno dospelá.
A dosť protirečivo mi pripadajú aj jej reakcie na onom fóre.
Vraví, že to písala, lebo si chcela overiť, či je chyba v nej, alebo v ňom.
Toto keby písalo malé hlúpe dievča, no to bych jej uveril,
lenže ona nevyzerá, že by si tam chcela čosi overovať...
Takéto všelijaké kontradikcie vážne spochybňujú jej hodnovernosť.

Najmä ak by to bolo tak ako opisuje, to vážne si myslíš,
že si na tom fóre chcela len overiť, či chyba nie je v nej?
niet tam ani náznaku, že by to bolo tak.
snáď nie je až tak hlúpa, že by si dnes potrebovala čosi overovať,
dokonca už ani tie 14 ročné dávno nie sú až tak hlúpe v týchto veciach,
skôr mi to všetko vychádza na Hansov scenár.
To mi pripadá ako najrealistickejšia rekonštrukcia toho, ako to naozaj bolo.

Ešte keby vravela, že sa k nej v súkromní voľajako podozrivo približoval alebo čo,
no pred učiteľmi? a tí učitelia čo?
dobre že nepovie, že ju tam chcel znásilniť...
hoci tak nejak to vlastne niektorí pochopili z jej slov...
a pritom jediné, čo vraví, že sa na ňu pozeral, či k nej približoval,
čo sú tak neurčité a subjektívne frázy, že to možno len ona tak vnímala.
Vôbec jej príspevky nevykazujú dostatočnú konzistentnosť, je to rozporuplné,
čo svedčí skôr o prekrúcaní z jej strany.
Hansov scenár mi pripadá najlogickejší a najreálnejší.

Branislav píše:
Palo Hudak je znamy svojimi kuskami a je velmi pravdepodobne, ze ma so sebou problem - co sa tyka sexuality.
ak máš nejaké osobné svedectvo, buď prosím konkrétnejší... aké kúsky myslíš?

spomínaš povestných pedofilných kňazov z USA, že vraj ani tam obetiam nikto neverí. mne to pripadá skôr naopak. dnes keby nejaké dievča povedalo, že sa na neho ktosi čo i len pozrel, tak až tak tomu "uveria", že hneď od dotyčného vysúdia celý majetok...

Poslať 04.04.2009 9:53:07   

napísal 201 príspevkov
Citácia:
Co to ma s popularitou PH? Afery kredit aj znizuju aj zvysuju. Znizuju v pripade nestalosti a zvysuju rovnako na zaklade nestalosti(publika, priaznivcov). Jeden zbrklo prepadne syndromu nedovercivosti a sympatia sa razom meni na antipatiu, druhy prepadne syndromu posilnovania pozicie napadaneho oblubenca a spravidla nasleduje arogantne generalizovane znehodnotenie protivnikov.

Čo to má s popularitou? Koľko populárnych ľudí spáchalo zločin? A davy ich milovali, zmanipulovať dav nie je žiaden problém, pokiaľ si len trochu charizmatický.
Ak sa niečo takéto deje má to byť prešetrené, aby sa to nemohlo stať aj ostatným!!!! Tu nejde o jeho spoločenský kredit, ale o moc akú má. Pravidelne prednáša, ľudia sa s ním radia, lebo mu dôverujú. Čo ak to nazaj spravil a robí to doteraz?

Ak to nespravil, tiež je potrebné aby sa to riadne prešetrilo-nie len na základe toho aké úžasné knihy a CD vydáva , to nepridáva človek imunitu voči vykonávaniu trestných činov.

[ Príspevkov: 216 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť