Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 216 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Ďalší
Autor Správa
Poslať 04.04.2009 11:14:48   

od 11.06.2004 9:17:11
napísal 9875 príspevkov
najmensi píše:
spomínaš povestných pedofilných kňazov z USA, že vraj ani tam obetiam nikto neverí. mne to pripadá skôr naopak

pozri - treba si povedat nejaky vseobecny princip - to najprv.
Tym principom by malo byt, ze ked ma zopar deti/dospelych podobne zle osobne skusenosti s nejakou osobou, tak predovsetkym pri nich plati princip dovery - ista presumpcia neviny - kym sa ich staznosti neukazu ako ohovaranie/osocovanie a pod. Tiez by sa mala zachovat presumpcia neviny pri dotycnej obvinenej osobe - az kym sa jej to nepreukaze. Od obvinenej osoby by som chcel ja osobne pocut nejake stanovisko.
Myslim si, ze v pripade PH sa moze este najst viac takychto dievcat, pripadne aj chlapcov a mozno budu aj svedkovia - potom uz nebude o com a v kazdom pripade by to mali patricne organy preskumat.
Mozno ale sa uz nikto neozve a tato dievcina v tomto ostane osamela. Mozeme si klast otazku, ze preco bola ticho az doteraz! No mozno preto, ze zeny neoznamia aj znasilnenie - je to v zenskej psychike, alebo v psychike obeti. Tymto ludom treba pomoct a podobnych knazov treba riadne preverit.
Nemoze predsa knaz, ktory je podozrievany z takychto veci sa venovat mladezi predsa a prednasat na temy o sexe a pod.!
A to este jeho nazory, ktore nemaju nic s katolickou moralkou a ani so zdravym rozumom - a to na tomto fore moze dosvedcit vela ludi.

Poslať 04.04.2009 12:02:32   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
Branislav píše:
Tym principom by malo byt, ze ked ma zopar deti/dospelych podobne zle osobne skusenosti s nejakou osobou, tak predovsetkym pri nich plati princip dovery - ista presumpcia neviny - kym sa ich staznosti neukazu ako ohovaranie/osocovanie a pod.
...Nemoze predsa knaz, ktory je podozrievany z takychto veci sa venovat mladezi predsa a prednasat na temy o sexe a pod.!
a sme pri tom, čo som hovoril. stačí podozrenie a skončil.
ale čo konkrétne naňho máme?
ani sa jej len nedotkol a z toho, čo píše,
no napísala čosi a ani sama to už potom nechcela opakovať, upresniť, atď.,
možno ten scenár teraz po toľkých povzbudzovaniach zasa trochu dotvorí a hotovo.

zrejme všetky detaily neuviedla - bolo to vraj pred učiteľmi,
z čoho mi skôr vychádza, že na prednáške robila čosi nevhodné,
až ho to naštvalo a šiel sa sťažovať učiteľom.

inak to už nevidím. lebo ak nejaký úchyl chce kohosi obťažovať, robil by to súkromne. jedine že by to bol exhibicionista, no to by aj tí učitelia museli byť vymytí, a exhibicionistu by odhalili hneď.

som sa tak teraz rozpamätúval, na koľkých mojich učiteľov zo ZŠ by som vedel napísať čosi podobné. A veru, dalo by sa. Ba ešte ďaleko horšie by to vyzeralo, keby som to tak vytrhnuté z kontextu tuná napísal.
No sám viem, že to vôbec nebolo žiadne sexuálne obťažovanie.
Ale kto tam nebol a nepozná bližšie detaily, tak toho bych ľahko presvedčil.

iste by sa dalo polemizovať o mnohých Hudákových názoroch,
jeho kritici mu najviac napr. zazlievajú, že nesúhlasí s predmanželským sexom,
no nech už s tým ktorým názorom kto súhlasí a kto nie,
faktom je, že jeho prednášky majú v sebe veľa poučného.
Ale tiež, nie je to úchyl !

Úchyl by veru robil iné veci, nie to čo píše - to naozaj vyzerá tak ako už Hans uviedol,
nie ako prejav úchyla - tým Hudák nie je.

Poslať 04.04.2009 12:20:46   

od 21.02.2009 12:33:49
napísal 2238 príspevkov
V tomto spore dávam za pravdu "najmensiemu" a HANS-ovi ... Dnes 14 ročné dievky veľmi dobre vedia, čo robia ... Mám dcéru 4-táčku a už ich na prírodopise učia, čo sme sa my učili ako 8-maci ... a už sa pritom na seba "škeria" ...
Nikdy tomu neuverím, aby taký skutočný kresťanský nadšenec výchovy mladých ľudí k čistote tela a duše, niečo také urobil ... Poznám jeho vydané CD-čka (séria 4 CD s názvom "Prečo láska stroskotáva") a vrele ich odporúčam aj nám - starším ... stojí to za to ...
Skôr som presvedčený, že nepriatelia kresťanstva a kresťanskej morálky priam "lovia" takéto už otrepané konštrukcie s jasným cieľom - DISKREDITÁCIA KRESŤANSKEJ CIRKVI ... je to priehľadná satanistická taktika ... a zámerne cielená nielen do médií, ale aj na kresťanské fóra ... Cieľ je jasný - aj to posledné, čo zostalo dobré - ZNIČIŤ !!!

Poslať 04.04.2009 12:43:54   

od 02.01.2006 15:55:27
napísal 201 príspevkov
Citácia:
V tomto spore dávam za pravdu "najmensiemu" a HANS-ovi ... Dnes 14 ročné dievky veľmi dobre vedia, čo robia ... Mám dcéru 4-táčku a už ich na prírodopise učia, čo sme sa my učili ako 8-maci ... a už sa pritom na seba "škeria" ...

O akom spore to pises? Pokial viem, tak tu nie je ziaden spor, ale diskusia.

A co si predstavujes pod pojmom, ze "14 rocne dievky velmi dobre vedia, co robia"? To, ze niekto vie ako sa "robia deti" este neznamena, ze ma psychosocialnu a fyzicku prevahu nad dospelym muzom, knazom.

Poslať 04.04.2009 12:47:48   

napísal 201 príspevkov
Citácia:
nak to už nevidím. lebo ak nejaký úchyl chce kohosi obťažovať, robil by to súkromne. jedine že by to bol exhibicionista, no to by aj tí učitelia museli byť vymytí, a exhibicionistu by odhalili hneď.

Mas skreslenu predstavu o uchyloch.... Keby boli taki lahko odhalitelni, tak by sme nemuseli riesit rozne sexualne delikty a spory.

A nevies aki su ludia? Ak by si aj hned isiel v autobuse a tam ta zacal niekto bit, nikto by sa ta nezastal a ani by nesiel svedcit. A co v takomto pripade? Ved verbalne sexualne obtazovanie je dnes tabu a este k tomu, ked sa tyka niekoho tak vplyvneho a mocneho ako je Hudak.

Poslať 04.04.2009 12:48:45   

od 11.03.2007 23:06:57
napísal 649 príspevkov
ake jednoduche je niekomu pospinit meno.

pavol hudak je velmi vzacny clovek.

poznam vela ludi, ktorym pomohol.
Boh nech ho zehna a ochranuje.

a takisto sa vobec necudujem ze mnohi by ho radi umlcali a zastavili jeho cinnost.

Poslať 04.04.2009 12:52:17   

napísal 201 príspevkov
amalka - nikto nespochybnuje jeho "pomoc" inym ludom, ale citala si vobec tu diskusiu?

Poslať 04.04.2009 12:52:55   

napísal 649 príspevkov
citala

Poslať 04.04.2009 12:53:27   

napísal 201 príspevkov
A ake je jednoduche odsudit obet, ze?

Ani sa necudujem, ze sa obtazovani ludia nepriznavaju, ked vidim tie reakcie...Automaticka prezumpcia viny u obete..

Poslať 04.04.2009 12:57:12   

napísal 649 príspevkov
ako jednoducho sa da vymysliet a vykonstruovat obet .....tej potom "ma "uverit kazy prednostne, vsak?

Poslať 04.04.2009 13:00:27   

napísal 201 príspevkov
čítala si tú diskusiu, alebo nie? lebo ak nie tak vlastne mlátiš prázdnu slamu...

Poslať 04.04.2009 13:06:46   

napísal 201 príspevkov
Ja si myslím, že sa má daná vec prešetriť a nezmetať pod koberec urážlivými výrokmi na stranu obete.

Poslať 04.04.2009 13:23:10   

napísal 9875 príspevkov
najmensi píše:
Branislav píše:
Tym principom by malo byt, ze ked ma zopar deti/dospelych podobne zle osobne skusenosti s nejakou osobou, tak predovsetkym pri nich plati princip dovery - ista presumpcia neviny - kym sa ich staznosti neukazu ako ohovaranie/osocovanie a pod.
...Nemoze predsa knaz, ktory je podozrievany z takychto veci sa venovat mladezi predsa a prednasat na temy o sexe a pod.!
a sme pri tom, čo som hovoril. stačí podozrenie a skončil.
ale čo konkrétne naňho máme?
ani sa jej len nedotkol a z toho, čo píše,

ja nevravim, ze skoncil, ale ze to treba presetrit!
a potom sexualne obtazovanie nie je len to, ze sa niekoho dotknes.. to by mal knaz vediet! najma taky, ktory sa venuje tejto teme. Mal by byt citlivy. Ale sprava sa podla vsetkeho ako zmyslov pominuty.

Poslať 04.04.2009 13:24:38   

napísal 9875 príspevkov
amalka píše:
ake jednoduche je niekomu pospinit meno.

pavol hudak je velmi vzacny clovek.

poznam vela ludi, ktorym pomohol.
Boh nech ho zehna a ochranuje.

a takisto sa vobec necudujem ze mnohi by ho radi umlcali a zastavili jeho cinnost.

Boh nech ochranuje vsetkych, ktorym sa rozhodol pomoct.

Poslať 04.04.2009 13:28:24   

napísal 9875 príspevkov
amalka píše:
ako jednoducho sa da vymysliet a vykonstruovat obet .....tej potom "ma "uverit kazy prednostne, vsak?

predstav si, ze by ta nejaky knaz znasilnil... bol by to znamy knaz.. znamy na SR, mozno aj na svete. Ty by si bola mlada, nezletila - nedovolila by si si ani pipnut proti takej osobnosti, ale po rokoch ako dospela by ti nieco/niekto dodal odvahu a vysla by si s tym von. No ale nikto by ti neuveril, lebo dotycny je predsa dobry knaz/prelat/biskup a toto je urcite len pokus o jeho ociernenie. A ty by si sa len s placom mohla prizerat tomu, ako sa tomu cloveku dalej dobre dari, dalej sa venuje mladezi a pod. A ty? Ty si ta zla - co ublizuje knazom, Cirkvi...

chapes o co tu ide?

[ Príspevkov: 216 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť