Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 60 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
Poslať 17.06.2007 12:14:04   

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 8:17:46
napísal 7621 príspevkov
Tym co nie je nic svate, ani svaty clovek, tak potom uz nasleduje len mucenictvo.... (svateho)

Inak niktovi ide karta, kym nezijes to co hlasas tak si len karikaturou... a ta je len na pobavenie, kto by ju respektoval?....

samozrejme tou kartou som ti nikto zlozil poklonu, nie ze si to precitas inak.... :lol:

Poslať 17.06.2007 14:09:33   Re: Kde sa nachádza ten doklad?

Obrázok užívateľa

od 10.11.2005 18:48:41
napísal 4227 príspevkov
Zub píše:
Gabriel Macak píše:
Proroctvo sv. Níla Myrotočivého pro našu dobu (zo Svätej Hory Atos, z r. 1651)
Skôr by som povedal, že nie v roku 1651, ale v roku 1951.

Toto proroctvo bolo zname po starocia.
Nech obráti svoju tvár k tebe a daruje ti pokoj.

Poslať 17.06.2007 16:08:05   

od 29.05.2006 20:25:53
napísal 6174 príspevkov
Baca Roman píše:
samozrejme tou kartou som ti nikto zlozil poklonu, nie ze si to precitas inak.... :lol:

Ďakujem za uznanie Roman.Som rád keď niečo špeciálne presne pre mňa dovysvetlíš.A teraz pozor, aby si ma ty nepochopil zle, myslím to v dobrom. :D

Poslať 18.06.2007 9:03:47   

od 12.05.2004 9:44:48
napísal 3414 príspevkov
Keď som bol mladý, tak sa rozprávalo "ty vole" prípadne "kámo", "čávo". Ale najčastejšie sme sa oslovovali buď menom, alebo "hej, ty".
Dnešná mládež je divná. Kamarát kamaráta osloví tak, že keby som jednému z nich tak povedal ja, tak sa do mňa pustia, že ich urážam. Bude to asi časom ťažké rozoznať, kto čo hovorí, bude to ako v tom vtipe o tých väzňoch a vtipoch - "to musíš vedieť podať".
Používam takú istú "techniku" ako Bačových syn a to už od mala. Keď niekto vulgárne rozpráva, odchádzam s komentárom, že to uráža moje kultúrne cítenie a ponižuje ma to.

Všeobecne sa už nad tým nerozčuľujem. Je mi ľúto človeka, ktorý tak rozpráva, lebo mi ho je jednoducho ľúto, ale na druhej strane viem, ako aj Ježiš vedel, že nemôžem zachrániť všetkých. A tak si v takej chvíli iba strelne spomeniem na jeho dušu a poprosím Pána, aby mu pomohol. Nič iné sa nedá. Hlavne na ulici, niekedy sa modlím takmer stále, všakže. Tiež zaujímavý fenomén je chodiť v BA MHD. Hlavne v lete a hlavne poobede. Ale to je už iná téma.

Posledné časy, no je to raz tak, podaktorí si myslia, že preháňam a mne je to jedno. Mne niektoré veci z apokalipsy už sedia na dejinné udalosti a nejde len o polnice. Jednoducho, nemôžeme žiť tak, ako keby sme mali žiť na zemi večne. Naša vlasť je v nebesiach a s tým nič nenarobíme. Kto chce mať vlasť tu na zemi, žije podľa toho. Prajem vám všetkým, aby ste sa nenechali stiahnuť do bahna. Hlavu hore, tam kde je naša vlasť.

Poslať 18.06.2007 9:04:46   

od 01.04.2004 16:52:15
napísal 1246 príspevkov
to Hans: áno, presne o tom hovorí Guardini:
Citácia:
zneuctění ducha se stalo obecnou praxí, která už ani není příliš nápadná.

Možno som precitlivená na reč, alebo čo, ale desí ma, že to začínajú považovať za normálne ešte aj niektorí jazykovedci, bojujúci v súčasnosti za to, aby sa oné frekventované výrazy odobrili ako oficiálna súčasť slovenského jazyka. A toto sa mi zdá ako riadny extrém. Že je to s kultúrnosťou ako takou pevne späté, sa nehádam.

to nikto:
Citácia:
Mravokárcov ľudia nepočúvajú.Ale keď príde niekto, kto ich príjma takých akí sú a nečiní skutky tmy, tak zavládne rešpekt.

Udrel si klinec po hlavičke. Milovať vulgárnych ľudí, brať ich akí sú. A sama viem, že to veľakrát funguje. Predo mnou v práci chlapi prestali používať zopár tých najhorších výrazov a keď im dáky unikne, povedia prepáč, čo je u nich veľký výkon. A máš pravdu, súvisí to s tým, že mám u nich určitý rešpekt (Papu, sú to moji nadriadení nad 50 :wink: ), lebo nemoralizujem, ale žijem (aspoň sa snažím). A mám ich rada akí sú. ALE. Rovnako poznám aj iné skúsenosti, ktoré má napr. Papageno. Niektorým proste nie je nič sväté, ani prítomnosť slušnej dámy, a nadávajú bez zábran ďalej. A to už podľa mňa súvisí nielen s ich kultúrnosťou, ale priamo s úrovňou ich (ne)duchovného života.

to Romanova Betka: Konečne jedno naozaj konkrétne riešenie. Aká škoda, že vzťahy medzi dospelými sú v tomto smere oveľa zložitejšie :D

Videli ste niekto súčasnú inscenáciu operety Veselá vdova, ktorá teraz beží v SND? Jasný príklad vulgárnej "kultúry"...

Poslať 18.06.2007 9:25:42   

od 25.09.2006 0:53:38
napísal 2957 príspevkov
Podľa mňa nikto a čarovná má v tomto pravdu.(Moja skúsenosť.) Ľudia sa v každom veku môžu "skultivovať", zmeniť, keď majú v blízkosti seba človeka ktorý aj žije to, čomu verí. Ale dobre tam aj zaznelo -len inými slovami aké tu teraz uvediem-, že toto sa tiež nedá generalizovať.

Toto vraví klasická sentencia:

Sus magis in caeno gaudet, quam fonte sereno...

P.s.:Apropo. Prehliadli ste, že predné katolícke kruhy, sami nemajú valný záujem na aktívnom riešení duchovnej nezrelosti ako mládeže, tak i dospelých.
Viď. spomínaný projekt vzdelávania dospelých. Veď nejde o to, "naverbovať" dospelú populáciu späť do lavíc. Ponúknuť hlbšie pochopenie ich viery(často už vlastne nežijúcej), aj mimo nediel, a bezprízorným prístupnou formou, pomôcť hľadať zmysel. O to ide.

Poslať 18.06.2007 12:19:42   K posledným časom -

napísal 2957 príspevkov
Cez víkend som bol s kamarátom v Prahe. Budem lakonický: Obrázok, ktorý sa my naskytol - babyloská neviestka! Multietnická skrumáž - (ale) rovnako dekadentne naladená.(Teraz trocha zovšeobecňujem.) Zneuctenie slova, podvody v zmenárni peňazí, rozptyl všetkých možných nezmyslov doneznáma. Ako rozfúkané smeti a rozbité fľaše po uliciach. Kostoly prevažne pozatvárané, krčmy permanentne pootvárané (žiadna novinka, ale pripomínam.) Z jedného kostola spravený hotel, z druhého ani neviem čo. Nakoniec sme sa dostali na latinskú(!) omšu, na ktorú nás dokázal navigovať v poradí asi piaty človek. A tam sa mi to ešte viac ozrejmilo:

-zvádzanie celých národov
-odpad od Boha
-zneuctenie na svätom mieste(?)

Ľudia volia vlastné nešťastie, resp. volia ešte? Apropo Briti v tomto zvlášť "vynikajú" - čistý nihilizmus v ich podaní.

..."Nájde syn človeka vieru na zemi, keď príde"? (Alebo presnejšie povedané v srdciach?)

Poslať 18.06.2007 12:48:30   

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
hanzi, cesko je podla statistik jednym z najmenej veriacim narodom na svete! Pokial si pamatam tak az 70% sa pri scitani prihlasilo k ateizmu! To je jedno z najvacsich cisel na svete. S snaha cechov opicit sa po vsetkom co je moderne je znama. Budapest a Madarsko je na tom rovnako. Ked uz si spominal Britov tak ti su nesmierne konzervativny, avsak kolonizacna minulost u nich snat sposobila ze miesanie narodov v Britanii im az tak nevadi. Ale Brit ako taky sa bude vzdy hrdo hlasit k aglikansktvu ci protestantizmu, a katolik ku katolicizmu. Je to nieco podobne ako na Slovensku. Nezalezi ci zijem zivot viery, avsak ked treba hrdo sa priznam kde som bol pokrsteny....
Inak perlicka na zaver, ceska komunita s ktorou sa stykam je samozrejme ateisticka avsak prednedavnom sa velmi vytesovali ked boli pozvani na preve svate prijimanie nasich deti do kostola. Ich reakcie boli: Bylo to skvely! a uprimne sa tesili z nasej radosti. Aj co sa tyka ich spravania v cudzine su skromnejsi ako vsade sa naparujuci katolicky Poliaci....

Poslať 18.06.2007 13:27:21   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18761 príspevkov
Gabo: (Uz som Ti viackrat priatelsky povedal, aby si tolko nehulil) :-)

"Dá ľud'om skazenú múdrosť, takže tí vynájdu prostriedok, ako môže jeden človek s druhým viesť rozhovor z jedného konca zeme na druhý. Ľudia tiež budú v lej dobo lietať vzduchom ako vtáci a zostupovať na dno mora ako ryby. A až toto všetko dosiahnu, strávia líto nešťastní ľudia svoj život v pohodlí bez toho, že budú vedieť, duše úbohé, že je to antichristov podvod."

1. Co je skazene na tom, ze ludia mozu 'hovorit so sebou z jedneho konca zeme na druhy' ??? Je snad hriesne zavolat k choremu sanitku ? Je hriesne previezt tazky uraz do nemocnice helikopterou ? :-)

2. Odkial si prisiel na to, ze je to ''antichristov podvod' ??? :-)

3. Preco, dofrasa, radsej nevravis, ze tieto vsetky DOBRA dava ludom Boh, aby im ulahcil zivot v tomto slzavom udoli, do ktoreho ich SMARIL ?

4. Posledne a NAJHLAVNEJSIE - preco nazyvas Diabla menom, ktore OBSAHUJE meno JEZIS ???
Ja by som to povazoval za dehonestaciu. :-)
Poznas predsa MENA takmer vsetkych anjelov (aj tych padlych) :-) :-) :-)

Poslať 18.06.2007 13:34:00   

od 20.04.2007 12:56:25
napísal 3487 príspevkov
Ahoj cárovná,
táto kultúra vulgarizmov je všade okolo nás, nedá sa jej vyhnúť. Tiež ma to trápi, ale čo s tým? Zopárkrát som sa ozvala, slušne, a dostala som to aj s úrokom. Od určitej doby sa neozývam. Zistila som, že ľudí ja osobne nezmením, je to totiž v človeku. Keď si to ľudia neuvedomia sami, nepohneme s nimi, ani po dobrom ani po zlom. A zvyšovať si tlak kvôli niekomu, načo?

Poslať 18.06.2007 13:42:36   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18761 príspevkov
Ad carovna:

Obavam sa, ze tu vobec nejde o slovencinu.
Keby si vedela, ako stavnato vedia nadavat taki Madari alebo Amici ... :-)

Poslať 18.06.2007 14:35:33   

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
legionar píše:
Gabo: (Uz som Ti viackrat priatelsky povedal, aby si tolko nehulil) :-)

"Dá ľud'om skazenú múdrosť, takže tí vynájdu prostriedok, ako môže jeden človek s druhým viesť rozhovor z jedného konca zeme na druhý. Ľudia tiež budú v lej dobo lietať vzduchom ako vtáci a zostupovať na dno mora ako ryby. A až toto všetko dosiahnu, strávia líto nešťastní ľudia svoj život v pohodlí bez toho, že budú vedieť, duše úbohé, že je to antichristov podvod."

1. Co je skazene na tom, ze ludia mozu 'hovorit so sebou z jedneho konca zeme na druhy' ??? Je snad hriesne zavolat k choremu sanitku ? Je hriesne previezt tazky uraz do nemocnice helikopterou ? :-)

2. Odkial si prisiel na to, ze je to ''antichristov podvod' ??? :-)

3. Preco, dofrasa, radsej nevravis, ze tieto vsetky DOBRA dava ludom Boh, aby im ulahcil zivot v tomto slzavom udoli, do ktoreho ich SMARIL ?

4. Posledne a NAJHLAVNEJSIE - preco nazyvas Diabla menom, ktore OBSAHUJE meno JEZIS ???
Ja by som to povazoval za dehonestaciu. :-)
Poznas predsa MENA takmer vsetkych anjelov (aj tych padlych) :-) :-) :-)

legi vcera sme si pozreli film andel pane, (tocila to ct a zdroj nasi ceski priatelia...) tam sa mi velice lubil jeden hlod ked dvaja anjeli, jeden dobry a ten druhy padly (teda cert) sli na zem a cert tam nieco velmi rozumne povedal clovekovi a ten sa zadivil. Nato ten dobry anjel na vysvetlenie udivu toho cloveka dodal: Von je sice padlej, ale ne na hlavu.
Myslim ze tato myslienka ma hlboku pointu. Problem nie je v tom ze ludia telefonuju ale v tom ze sa uz spoliehaju len na techniku a nie na Boha. Dokonca uz sa nespoliehaju ani na ludi.... Mam peniaze, vsetko zvladnem sam. A to je podvod. Ludia sa v tejto dobe nevzdaluju len od Boha ale aj jeden od druheho.
Inak Duch antikrista je duchom ktory sa snazi vyhodit Krista z jeho pozicie a nahrat ho. To znamena ze spasa alebo pomoc uz nie je od Boha ci Krista ale od niecoho ineho, ano zlateho teliatka ktoremu sme sa zacali vsetci (aj krestania casto) klanat. Preto niektori hovoria o navrate pohanstva. Hanz spominal babylonsku neviestku. Jan pise o selme ktorej ozila hlava ktora bola useknuta. To znamena ze jej dorastla. Ano zijeme v modernom Babylone vsehochuti nabozenstva a bezboznictva. Europsky parlament nie nahodou ma podobu Babylonskej veze (nedokoncenej). Dejiny sa opakuju po viac ako tisicrociach. Jezis a prvi krestania to vedeli preto upozornovali na tie casy. Iba slepemu nie je jasne ze uz to je tu.
Jeno posolstvo z Litmanovej hovori:
Zostaňte v mojom srdci pre túto dobu! Pretože potrebuje byť viac jednoduchí a ostražití. Prichádza doba, ktorá je už tu. Zostaňte teda ako deti. Úplne slobodní pre Boha.

Povodne som hladal na prehliadaci len tucne vyznacenu cast, ale vlozil som viac nakolko pokracovanie posolstva prinasa odpoved aj na to ako to myslel ten Gabov mystik a co sa snazim vysvetlit. Zostaňte teda ako deti. Úplne slobodní pre Boha. Sucasna pretechnizovanost nas moze o toto velmi lahko obrat....

Poslať 18.06.2007 14:43:53   

napísal 2957 príspevkov
Baca Roman píše:
Britov tak ti su nesmierne konzervativny, avsak kolonizacna minulost u nich snat sposobila ze miesanie narodov v Britanii im az tak nevadi.
Baca Roman píše:
Aj co sa tyka ich spravania v cudzine su skromnejsi ako vsade sa naparujuci katolicky Poliaci....

Roman sorry, ale toto je úplne, ale celkom odveci. Viem, že si momentálne na ostrovoch lenže...
a) S tým konzervativizmom Britov, by som to posunul niekde inde. Totiž do roviny ťažkého formalizmu. Najmä v dnešnej dobe. Kontrasty, konvencia-anarchia a pod., to jasne dokladujú.

b)"Miesanie narodov v Britanii", si tu zamiešal ty. Ani len som to nenaznačil.

c) Co sa týka spravania Britov v cudzine, to už je vrchol skreslenosti tvojho videnia.
Briti sú tým najhulváckejším čo dnešná svetová pospolitosť nosí. Ich dávne barbarstvo pravdepodobne nadobro vypríštilo na povrch. Príkladne len, čo robia ich "víkendové výpravy" v Bratislave a okolitých krajinách.
Tým ľuďom, už prúdi asi v žilách zvieracia krv, a hlavách im -naisto-, ločká už len pivo.
Tá hŕstka charakterných, čo na ostrovoch žijú, sa od toho dištancuje, alebo odtiaľ radšej prchá.

Poslať 18.06.2007 15:08:04   

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
v londyne sa naparuju poliaci, v bratislave sa ozrati anglicania nahi kupu vo fontanach, v severnom mexiku robia bordel bohati amici z texasu, a tak dokola vsade na svete...

Poslať 18.06.2007 15:39:28   

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
HANS píše:
Baca Roman píše:
Britov tak ti su nesmierne konzervativny, avsak kolonizacna minulost u nich snat sposobila ze miesanie narodov v Britanii im az tak nevadi.
Baca Roman píše:
Aj co sa tyka ich spravania v cudzine su skromnejsi ako vsade sa naparujuci katolicky Poliaci....

Roman sorry, ale toto je úplne, ale celkom odveci. Viem, že si momentálne na ostrovoch lenže...
a) S tým konzervativizmom Britov, by som to posunul niekde inde. Totiž do roviny ťažkého formalizmu. Najmä v dnešnej dobe. Kontrasty, konvencia-anarchia a pod., to jasne dokladujú.

b)"Miesanie narodov v Britanii", si tu zamiešal ty. Ani len som to nenaznačil.

c) Co sa týka spravania Britov v cudzine, to už je vrchol skreslenosti tvojho videnia.
Briti sú tým najhulváckejším čo dnešná svetová pospolitosť nosí. Ich dávne barbarstvo pravdepodobne nadobro vypríštilo na povrch. Príkladne len, čo robia ich "víkendové výpravy" v Bratislave a okolitých krajinách.
Tým ľuďom, už prúdi asi v žilách zvieracia krv, a hlavách im -naisto-, ločká už len pivo.
Tá hŕstka charakterných, čo na ostrovoch žijú, sa od toho dištancuje, alebo odtiaľ radšej prchá.

Ale Hanzi napisal som cosi ine? Ved som to porovnal so situaciou aku si ukazal v Prahe, ved s pitim ma problemy uz aj parlament, robia co robia, briti piju ako duhy a na dovolenky sa idu planovane ozrat. Ja som pisal ze v sukromi sa kazdy prihlasi ku krestanstvu v ktorom bol pokrsteny ale co sa tyka ich spravania sa najma v zahranici tak to s krestanstvom nema nic spolocneho. Samozrejme v praci su to vsetko uzasny slusaci, avsak doma jak barbari. To uz ich naucili ze v robote sa proste maka a zarezava podla zasad slusnosti, a co doma dotoho nikoho nic. Ja sam mam teoriu ze oni sa musia kazdu sobotu preto dozrat ako zvierata nakolko v robote musia driet ako sroby a drzat hubu a krok a tak sa kazdy piatok zleju aby trochu (podla nich) zrelaxovali. Oni sa tym alkoholom uvolnuju kvoli tomu zosnurovaniu ktore musia mat na sebe cely tyzden....

[ Príspevkov: 60 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť